Samsunlu ‘bit pazarı’na düştü: 1 liraya da 10 bin liraya da ürün var

Samsun’da, 1 liraya da 10 bin liraya da ürün bulmanın mümkün olduğu ‘Bit Pazarı’ ve ‘Sosyete Pazarı’ diye adlandırılan ikinci el pazarına ilgi büyük. Vatandaşlar, son dönemde artan hayat pahallılığı nedeniyle burada alışveriş yaptıklarını söylüyor

Samsunlu ‘bit pazarı’na düştü: 1 liraya da 10 bin liraya da ürün var

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun’un İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi’nde pazar günleri kurulan halk dilinde ‘Bit Pazarı’ ve ‘Sosyete Pazarı’ diye adlandırılan ikinci el her türlü eşyanın satıldığı pazarda, esnaf tezgah açmaya devam ediyor. Her türlü ürünü ucuza bulmanın mümkün olduğu pazarda yoğunluk yaşanıyor. Pazara, binlerce vatandaş geliyor.

VATANDAŞ UCUZ ÜRÜN ALIYOR

Kentte uzun yıllardır kurulmaya devam eden ikinci el pazarına akın eden vatandaşlar, yüksek enflasyonla beraber düşen alım güçleri nedeniyle burayı tercih ettiklerini söylüyor. Artan fiyatlar nedeniyle mağazalardan alışveriş yapmakta güçlük çektiklerini söyleyen vatandaşlar, burada daha ucuz fiyata aynı veya istedikleri başka ürünleri bulabildiklerini söylüyor.

ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUN

Sabahın erken saatlerinde açtığı tezgahında giyimden elektronik eşyaya, oyuncaktan mobilyaya varan pek çok ürünün yer aldığı geniş ve renkli ürün yelpazesi sunan pazarı esnafı ise satışlarından memnun.

1 LİRAYA DA 10 BİN LİRAYA DA ÜRÜN VAR

1 liradan başlayan ve 10 bin liralara varan fiyatlar üzerinden ürün satan esnaf, sattıklarını ürünün vatandaş nezdinde, temiz olduğu sürece ikinci el olmasının önemi olmadığını söylüyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow