Genç Parti'den Samsun'da 19 Mayıs buluşması

Genç Parti Ankara ve Samsun İl Yönetimi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adımını attığı Tütün İskelesi’nde buluştu.

Genç Parti'den Samsun'da 19 Mayıs buluşması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yılı kutlamaları, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin ilk adımını attığı Samsun’da büyük bir coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Bir çok etkinlik ve organizasyonla kutlanmaya devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Genç Parti Ankara İl Başkanlığı yönetimi de Samsun’a geldi. Genç Parti Ankara ve Samsun İl Yönetimleri kentte Tütün İskelesi, Onur Anıtı ve Bandırma Vapuru'na ziyaretlerde bulundu.

ORTAK AÇIKLAMA YAPTILAR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kente çıktığı nokta olan Tütün İskelesi’nde Genç Parti Ankara ve Samsun İl yönetimleri biraraya geldi. Genç Parti Ankara İl Başkanı Enver Bayraktar ve Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, günün anlam ve önemine dair yaptıkları ortak açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Bizler Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda, Kurucu Genel Başkanımız Sn. Cem UZAN’ın liderliğinde  ülkemizi 1923 fabrika ayarlarına döndürmeye kararlıyız. Bu kararlılık doğrultusunda; elimizi değil, yüreğimizi ve tüm benliğimizi taşın altına koymuş bulunmaktayız.  Bu bağlamda; Milli Mücadelenin başladığı Samsun’da, Samsun il teşkilatımız ile birlikte buradayız diyor, Cumhuriyetimize  ve kuruluş değerlerimize her ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağımızı beyan ediyoruz. Sen, ben, biz Türkiye’yiz"

HABER MERKEZİ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow