Erbaş: Bize bakan İslam'a heves etsin

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız" diye konuştu.

Erbaş: Bize bakan İslam'a heves etsin

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hollanda’nın Lahey kentinde inşası tamamlanan Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Ahi Evran Camisi’nin resmi açılış törenine katıldı. Ali Erbaş, daha sonra ise Hollanda Diyanet Vakfı'nca organize edilen iftar programında HDV şube başkanları ve gurbetçilerle bir araya geldi.

"VEBALİNİ BİZ TAŞIYAMAYIZ"

İftar programında konuşan Erbaş, "Müslümanlar olarak gayrimüslimlerle komşuluk yapıyoruz. Medine’de Peygamber Efendimiz aleyhissalatü vesselam gayrimüslimlerle birlikte yaşadı. Onun hukukunu oluşturdu. Medine Sözleşmesi, bunun hukukunun dünya genelinde oluşturulmuş olan prototipidir. Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız" diye konuştu.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow