CHP'nin il başkanından gazeteciye tehdit: Partideki taciz ve olumsuzlukları gündeme getirdi

CHP’de ayyuka çıkan taciz ve diğer yüz kızartıcı olayları ‘CHP Samsun Dosyası’ ile gündeme getirmeye devam eden gazeteci Tolga Birgücü’ye CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’den tehdit geldi.

CHP'nin il başkanından gazeteciye tehdit: Partideki taciz ve olumsuzlukları gündeme getirdi

diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı ve bazı ilçe teşkilatlarında görev yapan yöneticilere ait taciz ve parti içerisinde infial yaratan bazı belgeleri ‘CHP Samsun Dosyası’ adı altında yayınlamaya devam ediyor.

İLK HABER:
CHP’DE ÇIPLAK SKANDAL: İL YÖNETİCİSİNİN REZALETİ KAMERADA

Gazeteci Tolga Birgücü, ‘CHP Samsun Dosyası’yla ilgili ilk haberini; ‘CHP’de çıplak skandal: İl yöneticisinin rezaleti kamerada’ başlığı altında duyurmuştu. Gazeteci Tolga Birgücü, CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz döneminde İl Disiplin Kurulu Üyesi, Hamza Türkpençe döneminde İl Sekreteri olan ve şimdi ise CHP'ye üyeliği bulunan R.Y. adlı şahsa ait olan uygunsuz görüntüleri haberleştirerek gündeme getirmişti.

HABERİN ÜSTÜNE DİĞER TACİZ SKANDALLARI ORTAYA ÇIKTI

Gazeteci Tolga Birgücü’nün yayınladığı söz konusu uygunsuz görüntülerin ekran alıntıları, partide yaşanan başka taciz skandallarının da gündeme gelmesine neden olmuştu. Gazeteci Tolga Birgücü, haberinde parti içerisinde yaşayan bir çok taciz skandalıyla ilgili de bilgisi olduğunu aktarmıştı.

İşte ilk haber;
https://www.diyekonustu.com/chpde-ciplak-skandal-il-yoneticisinin-rezaleti-kamerada

İKİNCİ HABER: CHP’DE FATURA KRİZİ: İL SEKRETERİ PARTİYE REKLAM FATURASI KESMİŞ

Gazeteci Tolga Birgücü, ‘CHP Samsun Dosyası’yla ilgili ikinci haberini; ‘CHP’de fatura krizi: İl Sekreteri partiye reklam faturası kesmiş’ başlığı altında duyurmuştu. Gazeteci Tolga Birgücü, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten şimdiki CHP Samsun il Sekreteri Burak Bulgurcuoğlu’nun, kurucu ortağı olduğu ve müdürlüğünü yaptığı bir şirket üzerinden CHP İlkadım ilçe Başkanlığı’na kesilen ‘Reklam Danışmanlık Hizmet Bedeli’ başlıklı faturayı yayınlamıştı. Gazeteci Tolga Birgücü, gündeme getirdiği ‘Reklam Danışmanlık Hizmeti’ faturasının, ‘parti içerisideki yöneticiler arasında partiyi kullanarak şahsi maddi ilişkiler yaşandığı’ gerekçesiyle parti üyelerinden tepki gördüğünü kaleme almıştı.

İşte ikinci haber:
https://www.diyekonustu.com/chpde-fatura-krizi-il-sekreteri-partiye-reklam-faturasi-kesmis

İL BAŞKANI HABERDEN KISA SÜRE SONRA BİRGÜCÜ’YE ULAŞTI

diyekonustu.com’da yayınlandıktan kısa süre sonra gerek parti içerisinde ve gerekse sosyal medyada yankı uyandıran haberinin ardından CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü’ne cep telefonu üzerinden ulaştı.

CHP İL BAŞKANI’NDAN GAZETECİYE: HABERİ DERHAL KALDIRMAZ İSENİZ...

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Gazeteci Tolga Birgücü’ne, haberi ‘DERHAL!’ kaldırması yönünde seslendi.

GAZETECİ TOLGA BİRGÜCÜ’YE YARGI TEHDİDİ

CHP’nin İl Başkanı Türkel, mesajının devamında; Gazeteci Tolga Birgücü’ye, Genel Yayın Yönetmeni olduğu diyekonustu.com’dan haberi kaldırmaması durumunda suç duyurusunda bulunacağını belirterek, yargı tehdidinde bulundu.

DİYEKONUSTU.COM İL BAŞKANINI TEHDİDİNİ YAYINLIYOR

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetimine talip olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımlarını atıldığı Samsun’da İl Yönetici olan Fatih Türkel’in Gazeteci Tolga Birgücü’ne gönderdiği tehdit içerikli mesajını, kelimesine dahi dokunmadan siz okurlarımız için yayınlıyoruz;

Sayın Tolga bey yapmış olduğumuz paylaşım gerek partimizi gerek se Partimizin organlarını küçük düşüren ifadelerini içermelidir. Kaynak ve gerekçe göstermeden yaptığınız bu paylaşımlar .CMK nın Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında suç teşkil ayrıca TCK M . 25 e göre suç teşkil etmektedir.Yapmış olduğunuz paylaşımı derhal kaldırmaz iseniz hakkınızda Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Öte yandan Gazeteci Tolga Birgücü, ‘CHP Samsun Dosyası’nı yayınlamaya devam ediyor.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow