CHP’lilerin soygun skandalında yeni görüntüler: Partinin Hayır Çarşısı’nı böyle soymuşlar

Samsun’da, CHP tarafından ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla açılan ‘.... Hayır Çarşısı’nın, partinin iki mahalle temsilcisi ve bir diğer şahıs tarafından organize bir şekilde düzenli olarak soyulduğu iddia edilmişti. diyekonustu.com, partide infial yaratan soygun skandalıyla ilgili yeni görüntülere ulaştı.

CHP’lilerin soygun skandalında yeni görüntüler: Partinin Hayır Çarşısı’nı böyle soymuşlar

TOLGA BİRGÜCÜ (ÖZEL HABER) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun il ve ilçe teşkilatlarında, skandalların ardı arkası kesilmiyor. diyekonustu.com, ‘CHP Samsun Dosyası’ndan 3’üncü haberi siz okurlarımız için yayınlıyor. diyekonustu.com’un 3’üncü haberi; Samsun’un İlkadım ilçesindeki bir mahallede parti tarafından ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı kurulan Hayır Çarşısı’nda, CHP’nin mahalle temsilcileri tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen soygunun yeni görüntüleri.

PARTİ İÇİNDE KAOSA NEDEN OLDU

Öte yandan söz konusu hırsızlık skandalı parti içerisinde kaosa neden olurken, CHP Samsun İl Yönetimi Kurulu kararıyla parti üyesi bir avukat tarafından inceleme ve tespit raporu hazırlandı.

SUÇLU OLDUKLARI ‘KESİN’ OLARAK İFADE EDİLDİ

Raporda partinin iki mahalle temsilcisi ve bir diğer partili şahsın adının karıştığı hırsızlık olayının evreleri tek tek tespit edilerek kaleme alındı ve suçlu oldukları ‘kesin’ olarak ifade edildi.

BİRİNCİ DERECE SORUMLU TUTULDULAR

Partili avukatlarca hazırlanarak CHP Samsun İl Yönetimi Kurulu’na sunulan raporda; ‘... Hayır Çarşısı’nın en başından itibaren tüm çalışmalarında yer alan H.Y. ve B.B. adlı şahıslar, yaşanan hırsızlık olaylarından birinci derece sorumlu tutuldu.

İLÇE BAŞKANI TELATAR’I TERSLEMİŞLER

Raporda, H.Y. isimli şahsın ‘..... Hayır Çarşısı’ndan para karşılığı ürün sattıklarını bizzat gördüğünü söylemesi, bu olay sonrasında Hayır Çarşısı’nı kapatmak için kendilerini arayan İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar’ı da tersleyerek, ısrarla Hayır Çarşısı’nın açık kalmasına uğraştığı ve bu uğraşın kendilerinin iyi niyetli olmadıkları not düşüldü.

POŞETLER DÜZENLİ OLARAK TAŞINMIŞ

Öte yandan, İlkadım ilçesindeki bir mahallede yer alan Hayır Çarşısı’nın karşısındaki kahvehanede oturanların çarşı içerisinden sürekli olarak poşetler taşındığına ilişkin görgülerin de Hayır Çarşısı’ndan usulsüz mal çıkarmanın bir diğer kanıtı olarak gösterildi.

KULLANILMAMIŞ ÜRÜNLER KAYBOLMUŞ

Ayrıca, Hayır Çarşısı’na bağış yoluyla gelen hiç kullanılmamış bir takım ürünlerin de çok kısa bir süre içerisinde kaybolduğuna değinilen raporda, giysilerin kaybolması usulsüz menfaat sağlamaya delil olarak gösterildi.

TIKA BASA MAL SEVKİYATI YAPILMIŞ

Raporun devamında, 3 defa "55 ... 243" plakalı bir minibüse tıka basa mal sevkiyatı yapıldığı kaydedildi ve bu kayıt teslimatlardan menfaat elde edildiğinin en büyük kanıtı olarak işaret edildi.

‘PARA ALIŞVERİŞİ BİREBİR GÖRÜLDÜ’

Raporda tespitine değinilen teslimatların; hiç bir menfaat olmadan yapıldığının söylendiğine ancak bu beyanların çelişkiler karşısında inandırıcı olmadığı da kaydedildi. Yine raporda; “Hayır Çarşıları’nda toplu halde hatta 3 minibüs bolusu mal teslimi diye bir uygulama yoktur. Bahsedilen teslimatlar hava karardıktan sonra ve hiçbir yöneticiye danışılmadan yapılmıştır. Görüntülerde de para alışverişine dair duyumlar tespit edilmiştir. Yine görüntüleri çeken U.A. para alışverişini birebir gördüğünü söylemiştir” denildi.

ATAKUM BELEDİYESİ’NDEN BİR MİNİBÜS DOLUSU EŞYA ALINMIŞ

Hayır Çarşısı’nın kapatılacağı günün hemen öncesinde yani 28.07.2020 tarihinde Atakum Belediyesi’nden bir minibüs dolusu eşya istendiğin de kaleme alındığı raporda, aynı günün akşamında Atakum Belediyesi’nden alınan malların yine bir minibüs ile M.Ö. adlı şahsa teslim edildiği kaydedildi.

‘USULSÜZLÜĞÜ GİDERME GAYRETİ’ VE ‘KURGU’

"55 ... 243" plaka sayılı aracın sahibi olan M.Ö.’ün teslim aldığı ürünleri, Kirazlık ilçesi Şabanoğlu Mahallesi’nde ihtiyaç sahiplerine dağıttığını söylediği kaydedilen raporun devamında; “Bu yapılan usulsüzlüğü gizleme gayretli bir kurgudan başka bir şey değildir. Bir hafta içerisinde 3 minibüs dolusu malzeme aynı mahallede dağıtılmayacağı, bu durumun gerçeklikle örtüşmeyeceği her türlü izahtan varestedir” denildi.

'HAYIR ÇARŞISI’NDAN MAL KAÇIRDI, MENFAAT ELDE ETTİLER'

Mahale temsilcileri B.B. ve H.Y.’nin M.Ö. ile birlikte hareket ettiği kanaatine varılan raporda sonuç olarak; şahısların iştirak halinde Hayır Çarşısı’ndan mal kaçırdıkları ve bu durumdan menfaat elde ettikleri bilgisi ve kanaatine varıldığı belirtildi.

Öte yandan, parti içerisinde kaosa neden olaya karışan şahısların disiplin kuruluna sevk edildikleri ve burada suçsuz oldukları yönünde karar alındığı da gelen bilgiler arasında.

İşte o görüntüler:


Dikkatini çekebilir;

CHP'nin il başkanından gazeteciye tehdit: Partideki taciz ve olumsuzlukları gündeme getirdi

CHP’de fatura krizi: İl Sekreteri partiye reklam faturası kesmiş

CHP’de çıplak skandal: İl yöneticisinin rezaleti kameradaTepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow