Babacan'dan Gezi Davası tepkisi: Büyük haksızlık

DEVA lideri Ali Babacan, Gezi Davası'nda çıkan kararlara tepki gösterdi. Babacan, "Büyük haksızlık, hukuki açıklaması yok" diye konuştu.

Babacan'dan Gezi Davası tepkisi: Büyük haksızlık

Gezi Davası'nda çıkan kararlara tepki gösteren DEVA Partisi lideri Ali Babacan, verilen kararın hukuki olmadığını savundu. 

"HİÇ BİR HUKUKİ BİR AÇIKLAMASI YOKTUR"

Gazete Duvar'da yer alan habere göre: Haziran 2013’teki Gezi eylemleri sırasında başbakan yardımcısı olan ve davada müşteki sıfatıyla yer alan Babacan, Twitter'dan şu açıklamalarda bulundu: "Osman Kavala'ya ve diğer sanıklara yapılan büyük haksızlık hepimizin vicdanını yaralamıştır. Alınan kararın hukuki hiçbir açıklaması yoktur. Ülkemizi öfkeye ve kine teslim etmeyeceğiz. Demokratik hukuk devletinde özgürce yaşayacağız."

"DAHA ÖNCE AÇIKLADIM; MAĞDUR DA DEĞİLİM"

Babacan, 18 Kasım 2020’de davada "müşteki" sıfatıyla yer almasına yönelik eleştiriler hakkında "Gezi Parkı davasında savcı, tek taraflı olarak bütün bakanları mağdur olarak değerlendirmiş. Davacı değilim, müdahil değilim. Daha önce açıkladım; mağdur da değilim" ifadelerini kullandı.

Dün görülen davanın karar duruşmasında iş insaı Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis; Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve Yiğit Ali Emekçi'ye 18’er yıl hapis cezası verildi. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow