AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Kimsesizler Mezarlığı'nda ağaç katliamı

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan kent merkezindeki Asri Mezarlık içerisinde yer alan Kimsesizler Mezarlığı (Umumi) diye adlandırılan bölümdeki bazı ağaçlar kesilerek yeni alanlar açıldı. Vatandaşlardan, “İnsanları mezalarında bari rahat bırakın” diyerek tepki gösterdi.

AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Kimsesizler Mezarlığı'nda ağaç katliamı

TOLGA BİRGÜCÜ (ÖZEL HABER) - Samsun'un İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Asri Mezarlık’ın Kimsesizler (Umumi) bölümünde mezarlıkların çevresinde bulunan ağaçlar kesildi. Yıllardır mezarlıkta yer alan ağaçların kesilmesine bölge sakinlerinden ve mezarlık ziyaretine gelenlerden tepki geldi. Vatandaşlar, “Mezarlıkta bile ağaç bırakmadılar. İnsanları mezalarında bari rahat bırakın” diye konuştu.

KİMSESİ OLMAYAN MEZARLAR SATILIYOR

Öte yandan, mezarlığın ‘Kimsesizler’ diye adlandırılan bölümlerinde satış işlemleri de yapılıyor. Satışı gerçekleştirilen kimsesi olmayan ve sahip çıkılmayan bu mezarlardan birine sahip çıkan olur ise Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne başvurması gerekiyor.

PARAYI VER MEZAR SENİN OLSUN

Başvurularda vatandaşlardan mezarın sorumluluğunu alması adına belirlenen ücret isteniyor. Böylece mezar kimsesizlikten kurtuluyor.

ÖZELLİĞİNİ YİTİREN MEZALAR SATIŞTA

Ancak özelliğini yitirmiş, atıl duruma düşmüş ve düz vaziyete gelmiş mezarlar ise sahip çıkanı olmayınca satışa çıkarılabiliyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow