Yine Terme yine sıkıntı: Belediyenin aracıyla cızz-bızz..

Yine Terme yine sıkıntı: Belediyenin aracıyla cızz-bızz..

 

diyekonustı.com - Samsun’un Terme ilçesinden gün geçmiyor ki, olumsuz bir haber daha gelmesin. Bu haberlerin yenisine dün ilçede Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Y.Ç.’den geldi. İddiaya göre: belediyenin resmi aracını şahsi ihtiyaçları için kullanan Y.Ç. ailesiyle beraber Canik ilçesindeki bağ evine pikniğe gidiyor.

 

 

 

BAĞ EVİNDE RESMİ ARAÇLA GİDİYOR

Terme Belediye Başkan Yardımcısı Y.Ç.’nin düzenli olarak Samsun’un Canik ilçesi Kaşyayla (Köyü) Mahallesi’nde yer alan bağ evine gittiğin ifade eden Termeliler, bu seyahatlerinde belediyenin resmi aracını kullandığını iddia ediyor. 

 

  

PLAKA 55 KY 646

‘55 KY646’ nolu plakalı Terme Belediyesi’ne ait resmi aracın, şahsi ihtiyaçlar amacıyla kullanılmasına tepki gösteren Termeli vatandaşlar, başkan yardımcısının üstüne üstlük burada yaptığı mangal keyfinin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştığını da gündeme getirdi. Termeliler, Y.Ç.’ye kamu malını şahsi ihtiyaçları için kullanması ve rahatlığı dolayısıyla isyan etti.

 

 

‘UMARIM MAZOTU CEBİNDEN KOYMUŞTUR’

 

Duruma tepki gösteren Termeli bir vatandaş ise “Belediye Başkan yardımcımız sevgili  YÇ. bugün kendi köyüne gezmeye gitmiş Bu arkadaki fiorino 55 KY 646 belediyenin arabası. Bu araç, bugun tatil olmasına rağmen garajda olması gerekmez mi?? Umarım mazotu bari cebinden koymuştur! Devletin aracını ve yakıtını böyle şahsi işlerinde kullanan başkan yardımcısına diğer yetkilerini kendi lehine kullanmaz diye nasıl güvenilir? O araçla köye zevk sefa için gidilmeyeceğini bu amaçla devletin aracı ve yakıtının kullanılmayacağını fotoğrafı silmesinden belli iken neden böyle bir davranış sergiledi. Araç ve yakıta tamah eden başkan yardımcısı Terme’yi temsil edemez. Hakkı hukuku hep ön planda tutacağını söyleyen ali kılıç bu konuda ne düşünüyor?” Diyerek tepki gösterdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow