Yine Ladik yine rezalet: 4 gündür koca ilçe karanlıkta...

Yine Ladik yine rezalet: 4 gündür koca ilçe karanlıkta...

diyekonustu.com - Samsun Kent Haber'in haberine göre: Samsun'un Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris Sokakta TOKİ tarafından dar gelirliler için hazine arazi üzerine yapılan konutların sokak aydınlatmalarının elektriği, yerleşim alanının imar planına uygun olmadığı gerekçesi ile kesildi.

 

 

4 GÜNDÜR KARANLIK İÇİNDE YAŞIYORLAR
Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris sokakta TOKİ'nin yaptığı konutlara yerleşen aileler 4 gündür karanlık içinde yaşıyor. TOKİ tarafından hazine arazisine 7 ve 6 blok halinde yapılan konutlarda elektrik bulunurken, sokak aydınlatmalarında ise 4 gündür elektrik yok. Yaşadıkları kabusu anlatan vatandaşlar, "Sokak aydınlatmalarının daha önce elektriği vardı. Ancak YEDAŞ 4 gün önce ya abone olun ya da elektriği keseceğiz dedi ve elektriği kestiler. Şuanda bu konutlarda oturan 235 hane olarak akşam saatlerinde sokak aydınlatmalarına ait elektriğinin kesilmesi nedeniyle karanlıkta yaşıyoruz" dedi.

 

 

KONUTLARIN ELEKTRİĞİ VAR SOKAĞIN YOK
Ladik ilçesi Kızılsini mahallesinde TOKİ tarafından yapılan ikinci etap konutların site yöneticisi Mustafa Kılıç, 7 blok olan bir konutta 143 hane, 6 blok olan diğer konutlarda ise 92 hane bulunduğunu açıklayarak yaşadıkları sorun ile ilgili şunları dile getirdi. "TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için buraya yapılan konutlar hazine arazisi üzerine yapıldı. Daha önce sokak aydınlatmalarımız yanıyordu. Ancak 4 gün kadar önce YEDAŞ sokak aydınlatmalarının elektriğini, konutların yerleşim alanının imar planına uygun olmadığı gerekçesi ile kesti. Akşam saatlerinde 4 gündür bu konutlarda oturan insanlar karanlıkta yaşıyor. Sorunun çözümü için Ladik Belediyesine de başvurduk ancak sorunumuz çözümlenmedi. 4 gecedir sokaklarımız karanlıkta. Bize abone olun diyorlar. Evlerimizin elektriği için zaten aboneliğimiz var. Bizim anlamadığımız sokak aydınlatmalarının elektriğini YEDAŞ şimdiye kadar abone yaparak mı veriyordu."

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow