Yeni vakalar verilere de yansıdı

Yeni vakalar verilere de yansıdı

Korona virüs pandemisi Türkiye’de tekrar etkisini göstermeye başladı. Vakaların artışı son dönemde dikkatlerden kaçmıyor. Bu bağlamda Samsun’da da vaka sayılarında artış yaşanıyor. 

 

VERİLER GÖZLERDEN KAÇIYOR

 Orta ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan düşüş yüreklere su serpti. Samsun’un da aralarında yer aldığı bölgede ortaya çıkan yeni vakalar gözlerden kaçmadı. Bölgenin 6 Ağustos 2020 tarihli verilerine göre, 9 ilde toplam 63 vaka tespit edildi.

 

SALGIN PLANLAMASI YAPILDI

 Diğer yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile kentteki pandemi sürecini değerlendirdi. Gerçekleştirilen video konferansta, Samsun’daki Kovid-19 vaka durumu ve tedbirleri değerlendirildi ve salgına karşı planlama da yapıldı.

 

KARARLAR GENİŞLETİLDİ

 Pandeminin yayılma hızının yavaşlatılması için ise Samsun Valiliği, kentte uygulanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları genişletildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, “Halkımızın temizlik kurallarının uygulanmasında yaşadığı eksiklikler, sosyal mesafenin korunamaması, maske kullanımında hassasiyetin azalması ve sonuç olarak vaka sayılarının artması nedeniyle kısıtlaması esnetilen ya da kaldırılan bazı konularda kısıtlama kararlarının, salgının yayılma hızını düşürmek amacıyla tekrar uygulamaya koyulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır" denildi. Yeni tedbirlerin alındığı Samsun’da, kentteki düğün süreleri 2 saate düşürüldü ve kalabalık asker uğurlamalarının yasaklandığını açıkladı. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow