Ucuz yağ almak için saatlerce kuyrukta beklediler: Görüntüler Samsun'dan

Ucuz yağ almak için saatlerce kuyrukta beklediler: Görüntüler Samsun'dan

Tolga BİRGÜCÜ - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 99 liraya satılan 5 litrelik yağ dün Samsun’da 92,5 liradan satışa sunulmaya başlandı. Ucuz yağ almak isteyen vatandaşlar, Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde hizmet veren Türkiye Tarım Kredi Kooperatif’inin merkez şubesinde yağ kuyruğu oluşturdu. Samsunlular, saatlerce kuyrukta bekledi.

TMO ÖNÜNDE SIRA OLUŞTURMUŞLARDI
Öte yandan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ülke genelinde 5 litrelik ayçiçek yağını 99 liradan satışa sunmuş. Şubat ayının ikinci haftası, fiyatı rekorlar kıran yağı ucuza almak isteyen Samsunlular günün erken saatlerinde TMO Samsun Şubesi’nin önüne gelerek soğuk havaya rağmen sırada beklemişlerdi. 

‘UCUZLUK KUYRUĞUNA MAHKUM OLDUM’
Samsun’da, TMO Ayçiçek Yağı 5 LT (Teneke) 92,5 liradan satışa sunulmaya başlarken, yaşananlara isyan eden 3 çocuk sahibi Samsun bir baba, “Ucuz yağ almak için buraya geldim. 3 çocuğum var ikisi okuyor. Hayat eskisi kadar ucuz değil. Her şeyin fiyatı çok arttı. Maalesef 3-5 liranın hesabını yapmak zorundayım artık. Ucuz ürün kuyruklarına ben de mahkum oldum. Buradan alacağım indirimli ürünler sayesinde harcamayacağım paralarla, başka ürünler de alabileceğim. Allah sonumuz hayır eylesin” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow