TÜYAP’tan ‘Türk Bayrağı’ rezaleti

TÜYAP’tan ‘Türk Bayrağı’ rezaleti

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.'nin (TÜYAP), 2-5 Nisan'da TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirmeyi planladığı Samsun 6. İnşaat Fuarı’nın ertelendiği günden buyana kaderine terk edildi. Gerek, TÜYAP’ın Samsun Fuar ve Kongre Merkezi binası bakımsızlık nedeniyle atıl duruma düşerken, gerekse depo ve otopark gibi açık alanları ise büyük ve küçükbaş hayvanların meskeni haline geldi.  

FUAR ALANI HAYVAN DIŞKILARIYLA KAPLANDI 

Bölgedeki yeşil alanlarda hayvanların otladığı gözlemlenirken, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin girişi başta olmak üzere tüm çevresi hayvan dışkılarıyla kaplandı. 

TÜRK BAYRAĞI VE TÜYAP’IN BAYRAĞI KADERİNE TERK EDİLDİ

Diğer yandan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin girişinde bulunan Türk Bayrağı kaderine terk edildi. TÜYAP’ın da kendi bayrağının yer aldığı bölgede hiç bir bakım ve onarım çalışması yapılmazken, bayraklar zamanla yıpranarak yırtıldı. 

DIŞ CEPHESİ KİRLENDİ BİNANIN RENGİ DEĞİŞTİ

Yine, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin dış cephesi de zamanla kirlendi. Kirlilik nedeniyle her yıl binlerce iş insanının ve vatandaşın katıldığı merkezde gelinen sorumsuzluk ve bakımsızlık görenlerden tepki aldı.

BÖLGE MÜDÜRÜ OĞUZHAN ÇAMAŞ’IN UMURUNDA DEĞİL

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş’ın yönetiminde olan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin son durumuyla ilgili TÜYAP üst yöneticilerinin bilgisinin olmadığı öğrenildi. Vatandaşlar, fuar ve kongre merkezinin TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş’ın umurunda olmadığını iddia etti.

BÖLGE SAKİNLERİ: SAMSUN'A HİÇ YAKIŞMIYOR

Türkiye’de önceki dönemlerde fuarcılık alanında lider Samsun’da, bu anlayışı geri getireceğini iddia eden Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.’ye (TÜYAP), tepki gösteren Samsunlular, “Olacağı buydu. Normal dönemde birileri para kazanırken temizliyorlardı, şimdi para işi dönmüyor ya o yüzden her yer leş gibi. Samsun'a bu görüntü hiç yakışmıyor hiç" dediler. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow