Tüm ilçe 9 gün karantinaya alındı: Kaymakama tepki yağıyor

Tüm ilçe 9 gün karantinaya alındı: Kaymakama tepki yağıyor

diyekonustu.com - Karaman'ın Ermenek ilçesinde koronavirüs konusunda yeni tedbirler alan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 5 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması kararı alındığı duyuruldu. İlçede alınan yasak kararı, ülke genelinde uygulanan hafta sonu yasakları ile birleşince toplam sokağa çıkma kısıtlaması süresi 9 güne yükselecek. Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı tam 26 mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı. Ermenek Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; 30 bin nüfuslu ilçede yasağın, bütün mahalle ve köylerde 22 Şubat Pazartesi saat 05.00'ten 26 Şubat Cuma saat 21.00'e kadar uygulanacağı duyuruldu.

Bağ ve bahçe bakım işleri de yapılmayacak
Bu sürede sadece zorunlu hizmetlerin sürdürülmesi için gerekli kamu kurumları ve kuruluşların faaliyetlerinin devam edeceği belirtilen açıklamada, "Vatandaşlarımız bu süre zarfında temel ihtiyaçları için ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara yaya olarak gidebilecek. Mevsim şartları da göz önüne alınarak bağ ve bahçe bakım işleri yapılmayacak" denildi.

Ermenek Kaymakamı Hökelekli'ye tepki yağıyor
Öte yandan kararla ilgili Ermenek Kaymakamı Hacı Osman Hökelekli'ye tepki yağıyor. Twitter'da sosyal medya kullanıcıları #ErmenekKaymakamıHayırdır başlıklı hashtag açtı. Kullanıcılar, karara tepki gösteriyor.


Ermenek Kaymakamı Hacı Osman Hökelekli

Karaman Ermenek Kaymakamı Hacı Osman Hökelekli kimdir?
23.10.1993 tarihinde Kocaeli Gölcük İlçesinde doğdu. İlkokulu Antalya’da, Ortaokulu Van Şehit Jandarma Yarbay Yusuf Turgut İlköğretim Okulunda tamamladı. Liseyi Antalya Gazi Anadolu Lisesinde bitirdi. 2015 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 09 Eylül 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakamlık Adaylığı Sınavını kazanarak 19 Mart 2018 tarihinde 106. Dönem Mülki İdare Amiri – Aksaray Kaymakam adayı olarak göreve başladı. İl merkez stajını Aksaray Valiliğinde, Kaymakam Refikliği stajlarını Adana/Kozan ve Konya/Karapınar ilçelerinde tamamladı. Konya/Güneysınır İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Yüksek Lisans Eğitimine halen Marmara Üniversitesi Uluslararası İktisat Anabilim dalında devam etmektedir. 11.09.2020 tarihli İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün Onayı ile İlçemiz Kaymakamlığına Vekâleten atanan Kaymakam Hacı Osman Hökelekli Ermenek'teki görevine 15.09.2020 tarihinde başlamıştır. 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow