Test sonuçları karıştırıldı: Pozitif vaka sokaklarda 'negatif' diye geziyor

Test sonuçları karıştırıldı: Pozitif vaka sokaklarda 'negatif' diye geziyor

diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni ve Gazete Gerçek Haber Müdürü Tolga BİRGÜCÜ'nün haberine göre: Samsun’da, özel bir hastanede korona virüsü testi yaptıran Onur Güven adlı öğretmen, kardeşinin testinin pozitif çıkması üzerine kentteki bir devlet hastanesine başvurarak tedbir amaçlı tekrar test yaptırdı. Eşi saat 23.40 ve kendisi 00:10’da numune veren Onur Güven’in eşine negatif ve kendisine ise pozitif tanısı konuldu. Onur Güven, test sonuçlarını incelerken kendisinin numune verdiği saatin sabah 08:00 olduğunu fark etti. Ortada bir tuhaflık olduğunu anlayan Güven, tekrar bir özel hastaneye giderek, test başvurusunda bulundu ve sonucu negatif çıktı. HES uygulamasında kendisinin karantinada göründüğünü gören Ozan Güven, defalarca yetkililerle görüşmesine rağmen durumunu düzeltemedi. Yaşadıklarına isyan eden Onur Güven, “Test sonuçlarım karıştırıldı. Şu anda ‘negatif’ olduğu düşüncesiyle aslında pozitif olan bir vatandaş Samsun sokaklarında geziyor olabilir” dedi.

NUMUNE SAATLERİ KARIŞTIRILDI

Onur Güven, “Bundan bir hafta önce tedbir amaçlı Samsun’da özel bir hastaneye giderek, Kovid-19 testi verdim ve sonucu negatif çıktı. Aradan iki gün geçtikten sonra kardeşimin testi pozitif çıktı. Bunun üzerine bu defa eşimle beraber, tedbir amaçlı şehrimizdeki bir devlet hastanesine giderek tekrar test verdik. Eşim saat 23:40’ta numune verdi ve ben ise 00:10’da. Sonuçlarımızı aldığımızda gördük ki, eşim negatif ve ben ise pozitiftim. Akabinde test sonucumu incelerken, numune verdiğim saatin 08:00 olduğunu gördüm. Burada bir karışıklık olduğunu fark etmem üzerine tekrar özel hastaneye giderek test oldum ve sonucum negatif çıktı. Ayrıca, hiç bir semptom göstermiyorum ve durumum gayet iyi. Kısacası burada test sonuçlarımın karıştırılmış olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

‘YAPACAK BİR ŞEYİMİZ YOK’ DENİLDİ

Kalabalık nedeniyle hastaneye gitmek istemediğini ancak telefonla yetkililere ulaşmaya çalıştığını söyleyen Onur Güven, “Hastanede yetkililere ulaşmak çok zor. Defalarca aramama rağmen kimseyle görüşemedim ve nihayet birisi telefona baktı. Ancak o kişi de ‘yapacakları bir şeyin olmadığını’ bana iletti. Şu anda E-Nabız sisteminde ‘negatif’ olarak görünsem bile halen Atakum Sağlık Merkezi yetkilileri bana karantina sürecinde olduğumu belirtiyor. Hatta bugün laboratuvar yetkilileriyle de görüşmem oldu ve durumu düzeltemediklerini ve karantinaya devam etmek zorumda olduğumu bana aktardılar. Yani beni bu duruma sokan karışıklık ne yazık ki çözülemiyor” şeklinde konuştu.

‘SAMSUN SOKAKLARINDA DOLAŞIYOR’

Onur Güven adlı öğretmen, “Bundan öte aslında daha vahim bir durum var. Şayet hastanede test sonuçları karıştırılmış olabilir. Yani bugün Samsun sokaklarında kendisinin test sonucunu ‘negatif’ çıktığını düşünen ancak gerçekte ‘pozitif’ olan bir kişi dolaşıyor olabilir. Eğer durum böyleyse, yetkililerin bu duruma acilen bir el atması gerekiyor. Bu insanın, onlarca ve hatta yüzlerce insana virüsü ihtimali var” dedi.

CİMER’E BAŞVURDU ÇÖZÜM BEKLİYOR

Diğer yandan sorunun çözümü için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de başvuruda bulunan Onur Güven, söz konusu durumun çözülmesi için yetkililerin sesini duymasını istiyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow