Terme'de Saliha teyzenin yaşam mücadelesi

Terme'de Saliha teyzenin yaşam mücadelesi

 

Samsun’un Terme ilçesi Doğan Mahallesi’nde yalnız 60 yaşındaki Saliha Şentepe, oturulmayacak durumda olan ve çatısı akan evi nedeniyle yaptığı hiçbir başvurudan sonuç alamadı. Kış mevsiminin de etkisini gösterdiği son günlerde, su alan evinde sağlıklı bir yaşam sürdüremeyen yaşı kadın, devlet yetkililerine yardım çağrısında bulunuyor.

 

 

ŞENTEPE: YARDIM ELİ GÖZLÜYORUM

 

Saliha Şentepe, “Eşimi kaybettikten sonra yalnız kaldım. Yıllardır evimizde yaşıyorum ancak ekonomik nedenlerden dolayı evime bakım yaptıramadım. Kış soğukları ve yağmurlar da yağmaya başladı. Evim bahçe içerisinde sürekli nemli durumda ve artık çatısından da su almaya başladı. Evimin içerisi sürekli olarak nemli. Yaşım ilerledi, bazı hastalıklarım var. Sağlıklı bir yaşam süremiyorum. Evimi onarmaya gücüm yetmiyor. Destek almak için belediye ve kaymakamlığa başvurdum ama hiç bir sonuç alamadım. Çok zor durumdayım. Devletimizin bana uzatacağı yardım elini gözlüyorum. Lütfen birileri sesimi duysun” diye konuştu.

 

 

 

MAHALLELİDEN YETKİLİLERE ÇAĞRI

 Yetkililere seslenen mahalle sakinleri ise “2020 Türkiyesi’nde yalnız yaşayan teyzemiz. Devletin kurumlarına durumunu bildirmiş, ne yazık ki bir sonuç alamış. Terme Belediyesi ve Terme ilçe Kaymakamlığı, bu teyzemizle neden ilgilenmiyor. Akşam olunca kafanızı yastığınıza vicdan rahatlığıyla nasıl koyuyorsunuz, uyuyabiliyor musunuz? Bu durum içler acısı. Acilen çözüm üretilmesi ve teyzemizin sorununun giderilmesi en büyük temennimizdir” şeklinde konuştu. 

 

 


Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow