Tarık Solak kimdir? Tarık Solak biyografisi

Tarık Solak kimdir? Tarık Solak biyografisi

 

Türkiye kick boks camiası, Tarık solak’ın acı haberiyle yasa boğuldu. Tarık Solak kimdir? Ölüm haberinden sonra adı gündeme gelen Tarık Solak’ın hayatı? İşte Tarık Solak’ın biyografisi….

 

Attığı bel üstü tekmeleri ile adından söz ettiren Türkiye’nin kick boks ustalarından Tarık Solak yaşama gözlerini yumdu. Bir süredir kanser tedavisi gören Tarık Solak, yaşama tutunamadı. Tarık Solak bugün hayata gözlerini yumdu.

 

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

 Tarık Solak’ın ölümü Türk kikboks camiasını yasa boğdu. Büyük üzüntüyle karşılanan Tarık Solak’ın ölümüyle ilgili Türkiye Kick Boks Federasyonu’ndan açıklama geldi. Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Uzun zamandan beridir kanser tedavisi görüyordu, orada tedavi gördüğü hastanede bugün vefat ettiğini öğrendik” ifadelerine yer verdi.

 

 

TARIK SOLAK KİMDİR? TARIK SOLAK'IN HAYATI

 

Kick boks ustası Tarık Solak, 1964 yılında Yozgatlı bir ailenin çocuğu. 5 çocuklu Solak ailesinin bir ferdi olan Tarık Solak, Ankara’da hayata gözlerini açmıştır. Tarık Solak, 5 yaşındayken ailesiyle beraber Avusturya’nın Brunswick şehrine göç etmiştir. 

 

 

KENDİNİ KORUYABİLMEK İÇİN

 

Zor şartlar altında Avusturya’da yaşamını devam ettirmeye çalışan Tarık Solak, kentteki zor koşullara ayak uydurabilmek ve kendisini koruyabilmek adına dövüş sanatına merak salmıştır. Tarık Solak, Brunswick’te tekvando eğitimi almıştır.

 

YILLARCA KOVA TAŞIDI

 

Tarık Solak, kick boksta ise bel üstü tekmeleri ile ün salmıştır. 28 yıl boyunca sporla ilgilenen Tarık Solak, spor klübünde kova taşıyarak buralara gelmiştir. Solak önce dövüş sanatı antrenörü daha sonra da idareci olmuştur.

 

ULUSLARARASI CAMİADA TARIK SOLAK

 

Tarık Solak, 20 yaşlarına geldiğinde yeteneği keşfedilmiştir. Tarık Solak, bu yaşlarda uluslararası camiada kick boks’ denildiğinde adından söz ettirmeyi başarmıştır. 1993 senesinde gerçekleştirdiği şovuyla bin 700 seyirciyi mest etmiştir. Tarık Solak’ın bu kitle yakalaması, herkesin dikkatini çekmiştir.

 

Tarık Solak, Avusturya ve Türk dövüş sanatçıları Recep Saka ve Tibet Hamza gibi isimlere de organize ettiği dövüşlerde yer vermiştir. Tarık Solak 1994 yılında Hamza-Özkan adlı süper şovunu 4 bin kişi karşısında Melbourne festival salonunda yapmıştır. 

 

Tarık Solak, bu dönemin ardından ise bir çok turnuva, dövüş, eğlence ve süperşovlar organize etmiştir. Solak’ın bu organizasyonları uluslararası bir televizyon kanalı tarafından yayınlandı. 1998 yılına gelindiğinde Tarık Solak, bir dizi şov başarısı göstermiştir. Melbourne’ün Uluslararası bir televizyon kanalı 1998 yılında Solak’ın etkinliklerini yayınlamaya başladı ve 1998 yılında bir dizi şov başarısından sonra ise Melbourne’ün en büyük kompleksinde etkinlikleri sergilendi. Tarık Solak, bu sancılı ve bir o kadar da başarılı hayatıyla, tüm dünyadaki kick boks camiasında adınan söz ettirmeyi başarmış oldu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow