Stoklar tükeniyor: Yardımseverlere çağrı var!

Stoklar tükeniyor: Yardımseverlere çağrı var!

diyekonustu.com - Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural’ın öncülüğünde, Almanya’da yaşayan Samsunlu iş adamı Muzaffer Şahin tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için gönderilen bin 500 mont ve bot tespit edilen gençlere teslim edildi. Kentte tespiti yapılan ihtiyaç sahiplerine yönelik kışlık destek çalışmalarını sürdüren dernek, bu çalışmanın ardından gıda dağıtımına başladı.

253 AİLEYE GIDA DESTEĞİ

Çalışmalar hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Adem Vural, “Kış ayları girdi. Ailelerin ihtiyaçları oldukça arttı. Dernek olarak şu anda kentimizdeki ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda dağıtımımızı sürdürüyor. Kış ayı soğukları artıp, kar bastırmadan önce gıda dağıtımımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Onlarca ailemizin yanında olup, onlara destek vermek bizleri oldukça mutlu ediyor. Şu ana kadar kentimizde 235 ailemize gıda desteklerimizi ulaştırdık” diye konuştu.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

Çoğu ihtiyaç sahibi ailenin korona virüsü pandemisi nedeniyle evlerinden çıkamadığını ifade eden Başkan Adem Vural, “Bir çok ailemiz karantinadalar. Evlerinden çıkamıyorlar. Onları açlığa terk edemeyiz. Dernek olarak, desteklerimize devam ediyoruz ancak stoklarımız tükenmek üzere. Talep ise çok çok fazla. Bu noktada acil gıdaya ihtiyacımız var. Kentimizdeki hayırseverlerimize sesleniyoruz. Bu ailelerimize destek olmamız gerekiyor. Dernek olarak gücümüz yetmiyor. Bu zor günlerde vatandaşlarımıza yardımcı olamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow