SESOB Başkanı Güler’den sert açıklama: Teşkilatımız güçlü ve temiz bir teşkilattır

SESOB Başkanı Güler’den sert açıklama: Teşkilatımız güçlü ve temiz bir teşkilattır

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, kentte yayın yapan bir yerel internet haber sitesinde yer alan ‘Samsun’da Oda ve Derneklere Çeteler Göz Dikti’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Söz konusu haberin birliğe bağlı bir meslek odası başkanı tarafından yaptırıldığını söyleyen Başkan Güler, SESOB yönetiminin karalanmak istendiğini söyledi.

‘İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR’

Başkan Güler, “Kentimizde esnafımızın haklarını savunmak ve sorunlarını bertaraf etmek amacıyla kurulan meslek odalarına karşı bugün yapılan bir haber, bizi derinden üzmüştür. Birliğimiz ve bağlı meslek odalarımızla ilgili iddialar gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır.  Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne üye olan kişiler, sicil kayıtlarıyla bu işlemi yaparlar. Her şey kontrol altındadır. Samsun’da böyle bir şey söz konusu değildir” diye konuştu.

‘BİZİ KARALAMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR’

Söz konusu haberin birliğe bağlı bir meslek odasının başkanı tarafından kasıtlı bir şekilde yaptırıldığını bildiklerini söyleyen Başkan Güler, “Bu çirkin haberi yaptıran kişinin içimizden bir oda başkanı olduğunu duyduk. Bu kesinlikle birliğimize bağlı olan bir meslek odasına ve o odanın başkanlık makamına yakışmamaktadır. Bu cahilliktir ve hatta cahillikten ötedir. Teşkilatımız güçlü ve temiz bir teşkilattır. Bu zihniyetteki kişileri, kesinlikle ve kesinlikle birliğimize yakıştırmıyoruz. Bizim teşkilatımızda böyle insanlara yer yoktur. Biz devletine, milletine ve bayrağına bağlı güçlü bir teşkilatız. Biz esnafımıza hizmet eden bir kuruluşuz. Sözümüz ona oda başkanının, bir seçim uğruna teşkilatımızı bu durumlara düşürmesini kınıyoruz. Bizi toplum nezdinde karalamaya kimsenin hakkı yoktur. Böyle bir başkanı içimizde olduğu için lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow