Sarıcaoğlu: Kavak geri kalmışlık kabuğunu kırdı

Sarıcaoğlu: Kavak geri kalmışlık kabuğunu kırdı

Kavak’ta Yeralan ve Karaaslan Mahallelerinde devam eden yol yapım çalışmalarını Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ile yerinde incelemek için bölgeye gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hızlı bir değişim ve gelişim içinde bulunan Kavak’ın Samsun’un yakın gelecekte en önemli ilçesi olacağını belirtti. Samsun’da devraldığı hizmet nöbetini hakkı ile yerine getirmek için çalıştığını anlatan Başkan Demir, kentin aldığı hizmet ve yatırımlarla ülkenin en güzel yeri haline geldiğini öne sürdü. Demir,” Samsun kamu hizmetlerini alma bakımından Türkiye’de üçüncü kent. Yerel hizmetlerde de nöbeti devralarak şehri hak ettiği yere taşımak için çalışıyorum. Samsun’un 950 Mahallesinde 42 ekiple hakkaniyet ölçüsünde hizmet üretiyoruz” dedi.

 

 

'KAVAK METROPOL İLÇE OLACAK'

 

2023 Yılına kadar Samsun’un tüm kırsal sorunlarının üstesinden geleceklerinin sözünü verdiklerini ve bunu mutlaka yerine getireceklerini de ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “ Bize verdiğiniz oyları hak etmek için çalışıyoruz. Kavak’ta Mahalleleri ile birlikte kalkınıyor. Kavak Belediye Başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu ile ayrımız gayrımız yok. Güçlerimizi birleştirdik sizlere hizmet için gece gündüz çalışıyoruz. Kavak geçmişte Samsun’un en mağdur ilçesi idi ama şimdi artık Samsun’un en ileri metropol merkez ilçesi olacak. Kavak sanayisi, ticareti ve diğer alanları ile artık tam bir şehir kimliğine bürünüyor” derken AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır’da bölge de yapılacak her yatırım ve hizmetin en büyük destekçisi olduklarını söyledi.

 

'KAVAK GERİ KALMIŞLIK KABUĞUNU YIRTTI'

 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise konuşmalarda birkaç yıl içinde bölgede yol sorununun tümüyle tarihe karışacağını söyledi. Geri kalmışlık kabuğunu yırtan ilçenin hızlı bir gelişim içinde olduğunu ifade eden Sarıcaoğlu, şöyle devam etti: ”Kavak, bugün bir zamanlar gelmesi hayal bile edilmeyen birçok yatırıma kavuştu. Bu büyümemiz ve gelişmemiz bundan sonra da devam edecek. İlçemizin Mahallelerinde yaşanan su ve yol sorunları da Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız çalışmalarla hızla çözüme kavuşuyor. Kavak’ta bu yıl büyük bir çalışma ile 75 kilometrelik hedefimizi büyük ölçüde yakalamış olduk.  Yılsonuna kadar hedefimizin çok üzerine çıkacağımıza inanıyorum. “

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow