Santral yuvası Çarşamba Ovası suyla buluşuyor

Santral yuvası Çarşamba Ovası suyla buluşuyor

 

DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Samsun'un Çarşamba Ovası’nın suya erişimini artırmak için yürütülen Çarşamba Ovası Sulaması ve Drenajı Projesi’nde çalışmaların yüzde 39’u tamamlandı

 

Samsun Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü’nde yürütülen Çarşamba Ovası Sulaması ve Drenajı Projesi’nin 2’inci kısım inşaatında çalışmaların yüzde 39’u tamamlandı. 23 milyon 632 bin lira sözleşme bedelli olan ve toplamda 29 bin 200 hektar hektar alanı kapsayacak olan projeden iki ilçe ve 148 köy faydalanacak. Denize toplamda 9 adet çıkış kapısı olacak projenin 7 Ekim 2021 tarihinde tamamlanması hedefleniyor.

 

 

PROJEDE SON DURUM

 

Projenin son durumuyla ilgili DSİ 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre: bölgenin solunda kalan sahilde 3 adet darboğaz yapılacak. Sağında bulunan sahil kısmında 6 adet olmak üzere toplam 9 adet denize çıkış yapısı yapılacak. Yetersiz kapasitedeki menfezlerin yıkılacak ve yerlerine menfez veya köprü yapılacak. Diğer yandan ise Terme ilçe sınırları içerisinde yer alan Miliç Irmağı’nın çaltı deniz ağzında taş dolgu imalatları tamamlanırken, projenin 2020 yılı ödeneği ile P4 ve Simenit denize çıkış ağızları imalatlarına start verildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow