Samsun'un hayvan celladı O.A.'yı deşifre ediyoruz!

Samsun'un hayvan celladı O.A.'yı deşifre ediyoruz!

 

Son dönemde sokakta yaşayan ve güçten düşmüş yardıma ihtiyacı olan diğer sokak canlılarına yönelik destek haberleri servis eden İlkadım Belediyesi’nde bazı yöneticilerin, Samsun’da ‘Hayvan katliamı’ yaptıkları iddia edildi. İddiaya göre: belediyenin ilgili biriminde görevli O.A. adlı yöneticinin talimatıyla, kentteki besleme noktalarından birinden (Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi yolu civarı, eski adıyla Ata Yolu) alınan sokak canlıları, Kavak ilçe sınırlarına yakın bir ormanlık alana atılarak ölüme terk ediliyor.

 

 ‘O.A. İSİMLİ KİŞİ HAYVAN KATLİ YAPIYOR’Konuyla ilgili Gazete Gerçek’e konuşan Samsun Hayvan Gönüllüleri Derneği (HAGDER) Semra Antep, söz konusu olayla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) defalarca şikayette bulunduklarını ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı da bilgilendirdiklerini de belirterek, “Senelerdir hayvanseverlerin ‘hayvan katili’ şikayeti bulunmalarına yazılı dilekçe ile İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a bizzat sunmalarına rağmen belediyede Veteriner Müdürü olan O.A. isimli şahıs hayvan katline devam etmektedir. Ne yazık ki 14 Ekim Çarşamba günü Kadamut-Gürgendağ bölgesinde (Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi yolu civarı, eski adıyla Ata Yolu) ormanlık alanına atılan onlarca köpek (kimisinin yavrusu var anne) araştırmalarımıza göre Kavak ilçe sınırlarına yakın yine ormanlık alana atılıyor ve ne yazık ki orada bizim kurduğumuz bir besleme alanı yok. İlçe belediyelerin zaten yok!” diye konuştu.

 

 

 

 

‘5199 SAYILI KANUN HİÇE SAYILIYOR’

“Adeta hayvanlar açlığa ve susuzluğa bırakılıyorlar” diyen Başkan Semra Antep, şöyle devam etti: “Yakında soğuklar geliyor, donma ile mücadele edeceler tabi yaşarlarsa! Tüm insanlığın üzerinde vebali olduğu bu durumu bizler vatandaş olarak sahiplenirken, yerel yönetimler neden sahiplenmez? Neden güpegündüz hayvan katli yaparlar? Hayvanları bu şekilde ölüme terk etmek kanunen suçtur. 5199 sayılı kanunda hayvanların ‘kısırlaştırılıp gerekli bakımlarının yapılıp, kendi bölgelerine bırakılması’ gerektiği yazar. Bizler vatandaş olarak, bu suça alet olanların cezalandırılması gerektiğini söylüyoruz. Ayrıca yerel yönetimlerin sokak hayvanları için 2020 yılındaki çözümü, ormanlık alana aç-susuz dondurucu soğukta araziye atmak değildir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow