Samsunlu Yüzbaşı Salih Sarıoğlu Bitlis Tatvan'da şehit düştü!

Samsunlu Yüzbaşı Salih Sarıoğlu Bitlis Tatvan'da şehit düştü!

11 ŞEHİT 2 YARALIMIZ VAR
Bingöl'den kalkan 'Cougar' tipi askeri helikopter, kalkıştan yaklaşık yarım saat sonra Bitlis'in Tatvan ilçe kırsalında düştü. Askeri helikopterin düştüğü bölgeye çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi sevk edilirken; 11 personelin şehit olduğu, 2 personelin yaralandığı bildirildi.

ŞEHİTLERİMİZİN MEMLEKETLERİ
İşte şehitlerimizin isimleri ve memleketleri; Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat), Albay Şentürkaydınyer (Kars), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun), Astsubay Şükrü Karadirek (Afyon), Astsubay Mehmet Demir, Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon), Yüzbaşı Gökhan Uysal, Astsubay Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş), Astsubay Ömer Umulu (Kırıkkale), Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri), Uzman Çavuş Hakan Gül, Binbaşı Alptekin Köprülü (Gümüşhane), Yüzbaşı Ender Uzunçakmak (Ordu)

29 ASKERİMİZE MEZAR OLDU
Öte yandan düşen 'Cougar' tipi helikopterin, daha önce 3 kez düştüğü ve toplamda 29 askerimize mezar olduğu ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri´nde 1996’dan bu yana görev yapan Fransız-Alman ortak tasarımı AS532 Cougar helikopterlerinin, ülkemizde daha önce 3 kere daha düştüğü öğrenildi. Meydana gelen bu kazalarda toplamda 29 askerimiz şehit olurken, bugün bu sayı 39'e yükseldi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow