Samsunlu Şenocak'tan tepki çeken mesaj: Eda tehditlerin hedefi oldu

Samsunlu Şenocak'tan tepki çeken mesaj: Eda tehditlerin hedefi oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu ilk maçında, büyük bir başarıyla imza atarak son olimpiyat şampiyonu Çin'i dün 3-0 mağlup etti ve Türkiye'yi sevince boğdu... 

TEPKİ ÇEKEN MESAJ
Kadınların başarısının ardından Diyanet tarafından kadınlara yönelik sözleri nedeniyle işine son verilen Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde faaliyet gösteren İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) Kurucusu İlahiyatçı İhsan Şenocak'ın "İslamın kızı! Sen oyun alanlarının değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin sultanısın; sen 'burnunu göstermekten utanan' anaların evladısın. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına 'sultan' demesine aldanmayasın! Umudumuz da, duamız da sensin!" mesajı tepki çekti. 

CÜBBELİDEN DESTEK GELDİ
İhsan Şenocak'a ‘Yalnız Değildir’ etiketiyle ‘İhsan Hoca hakkı söylüyor’ notunu paylaşan Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün ardından kadın sporcular tehditlerin hedefi oldu. Son tehdit ise Ömer Faruk Altay adlı bir twitter kullanıcısından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın telefonla arayarak tebrik ettiği ay-yıldızlı ekibin kaptanı Eda Erdem'e yöneldi. Erdem mesajda "Bir gün bir yerlerde parmakları kırık vaziyette bulunursa sebebi kendisidir" ifadeleriyle hedef gösterildi.

ERDOĞAN'LA KONUŞMA
Erdoğan, telefon konuşmasında kaptan Eda'ya, "Çok duygulandırdınız. Maçı da ilk setten itibaren izledim. Bütün kızlarımıza sevgilerimi iletiyorum. Salı günü inşallah İtalya maçını da izleyeceğim" desteğini vermişti. 

HABER MERKEZİ - krt.com.tr

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow