Samsunlu hekimler TBMM'ye maaş bordrolarını faksladı

Samsunlu hekimler TBMM'ye maaş bordrolarını faksladı

TOLGA BİRGÜCÜ - Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve tabip odalarının çağrısıyla hekimler, maaş bordrolarını ve dilekçelerini TBMM Başkanlığı’na ve TBMM’de grubu bulunan siyasi partilere fakslamaya devam ediyor. İstanbul ve Ankara’dan sonra Samsun Tabip Odası da hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve ekonomik taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla TBMM’ye faks çekti.

‘ALGIYI BIRAKIN GÖREVİNİZİ YAPIN’
Oda üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Funda Neslihan Furtun, “Yıllardır uygulanan sağlık politikaları hem toplumu hem hekimleri hem de sağlık emekçilerini tükenme noktasına getirdi. Çalışma koşullarımız her geçen sene daha da ağırlaşırken, gelirlerimiz eridi. Sağlıkta şiddet ve hukuksuzluklar hayatımızın her anına girdi. 15 Aralık G(ö)REV’imizde ülkenin dört bir yanından hekimlerle, sağlık emekçileriyle beraber iktidarı uyarmıştık. Büyük bir dayanışma ve umutla, çalışma koşulları için özlük hakları için gelecekleri için iş bırakan hekimler ve sağlık emekçileri olarak iktidarı bir kez daha ikaz ediyoruz. Algı yönetimini bırakın ve görevinizi yapın” diye konuştu. 

‘İNSANCA YAŞAM İSTİYORUZ’
“Medya önünde hekimlere büyük müjde olarak duyurulan sözde hekim maaşlarında iyileştirme düzenlemesi, iktidar tarafından mecliste geri çekilmiştir” diyen Başkan Furtun, şöyle devam etti: “Bir kez daha söylüyoruz: Emeğimiz sizin oyuncağınız değildir. Kendi getirdikleri tasarıyla yapacakları sınırlı iyileştirmeye bile tahammül edemeyip geri çeken anlayışla mücadelemiz artarak devam edecektir. Yıllardır uyguladıkları bilinçli politikalarla yoksulluk ve hatta açlık sınırına mahkûm ettikleri hekimler ve sağlık emekçileri susmayacak ve mücadeleden vazgeçmeyecektir. Kamuoyunda yarattıkları algının tersine, bizleri hangi şartlara mahkûm ettiklerini görmeleri için TBMM’nin tatilden döndüğü bugün; bordrolarımızı TBMM Başkanı’na, TBMM Başkanvekillerine ve siyasi parti merkezlerine gönderiyoruz. Buradan tüm siyasilere sesleniyoruz: Hekimler kölelik şartlarını kabul etmiyor, etmeyecek. Hak ettiklerimizi alana kadar mücadelemiz ve eylemlerimiz artarak devam edecek. Meclisin açılmasıyla birlikte taleplerimizin acilen görüşülmesini, insanca yaşayacak, emekliliğe yansıyacak bir ücret düzenlemesini ve güvenli çalışma şartlarının sağlanmasını istiyoruz.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow