Samsun'daki o AVM satılıyor: Değeri 87 milyon liranın üzerinde

Samsun'daki o AVM satılıyor: Değeri 87 milyon liranın üzerinde

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'nde Kombassan Holding tarafından Afra AVM olarak inşa edilen bina borçlarından dolayı Vakıfbank tarafından haczedilen ve sonrasında Makro adlıyla hizmet veren AVM, ihale ile satışa çıkarıldı. 37 bin metrekare alan üzerinde kurulu alışveriş merkezinin bodrum katında 3 adet düğün salonu, 6 adet salon, müdüriyet odası, soyunma odaları, yemekhane, idari odalar, 13 adet bölümlendirilmiş oda, 3 adet düğün salonu odası, kafeterya, mutfak, idare odası, jenaratör odası ve iklimlendirme dairesi yer alıyor. AVM'nin ana girişin bulunduğu zemin katta ise önceden market olarak kullanılan bölüm ve 11 adet dükkan, 1. normal katta ise yaklaşık 37 adet dükkan ve restoran yer alıyor.

MALİ DEĞERİ 87 MİLYON TL'NİN ÜZERİNDE

Değeri 87 milyon 2 bin 978,10 TL olan avm alanının bulunduğu parselde, yaklaşık brüt 29 bin 914 metre kapalı alana olan binada ek olarak, bitişik konumda yine brüt bin 555 metrekare depo kullanım alanı bulunuyor. Söz konusu alışveriş merkezinin bulunduğu bölge Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin karşısında, Çevre yolu (Ankara Bulvarı) ile Şehit Korhan Ekiz Bulvarı'nın kesiştiği bir bölgede yer alıyor. 

10 MAYIS VE 6 HAZİRANDA İKİ İHALE YAPILACAK

AVM alanının ilk satış ihalesi Samsun İcra Dairesi tarafından 10 Mayıs 2022 tarihinde saat 10:05'te, ikinci satış ihalesi ise 6 Haziran 2022 tarihinde yine saat 10:05'te Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun adresinde gerçekleştirilecek.

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow