Samsun'da yardımlar durmuyor: 40 bin liralık fatura desteği verdiler

Samsun'da yardımlar durmuyor: 40 bin liralık fatura desteği verdiler

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ediyor. Dernek Başkanı Adem Vural’ın öncülüğünde, 1 Ocak’tan buyana 410 ailemize gıda, 64 öğrencimize burs, 5 bin adet ekmek parası, 40 bin TL’lik elektrik, su, doğal gaz, kira, ilaç katkı payı, hastane yol paraları, bebeklerimize süt, bez ve mama desteği gibi benzeri yardımlar yapıldı.

‘EN ADİL ŞEKİLDE DAĞITIYORUZ’
Dernek Başkanı Adem Vural, “Hizmetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Her zaman olduğu gibi derneğimiz bir çok kalemde ihtiyaçlı ailelerimizin dertlerine derman olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelerimize başta gıda olmak üzere, ekmek markası, kira yardımı, elektrik parası, su parası ödemelerine devam ediyor. Ayrıca her ayın 15’inde ise öğrencilerimizin burslarını ödüyoruz. Öğrenci kardeşlerimize kırtasiye desteğimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızı giydirmeye, ailelerimize adak dağıtımı yapıyoruz. Kentimizin sınırları içerisinde tüm ilçelerimiz dahil, sadece Samsun halkına hizmet veren derneğimiz, soğuğa aldırış etmeden bu kış günlerinde de gece-gündüz çalışmakta. Hayırseverlerden gelen yardımları, en adil bir şekilde ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktayız” diye konuştu.

40 BİN LİRALIK FATURA DESTEĞİ
Başkan Vural, yardımlarla ilgili şu bilgileri verdi; “1 Ocak’tan bu güne kadar 410 ailemize gıda, 64 öğrencimize burs, 5 bin adet ekmek parası, 40 bin TL’lik elektrik, su, doğal gaz, kira, ilaç katkı payı, hastane yol paraları, bebeklerimize süt, bez ve mama desteği gibi benzeri yardımlar yaptık ve halen yapmaya devam ediyoruz. Bu yardımların kaynağı sadece hayırsever kardeşlerimizdir. Allah hayırseverlerden binlerce kez razı olsun.”

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow