Samsun'da yangın paniği: Kahraman esnaf alevlerin arasına tüplerle daldı

Samsun'da yangın paniği: Kahraman esnaf alevlerin arasına tüplerle daldı

TOLGA BİRGÜCÜ - Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi Ağabali Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Sahar Sahahan Hani adlı bir Iraklı vatandaşa ait lokantanın bacasında ısınmadan dolayı yangın meydana geldi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

ALEVLERİN ARASINA DALDILAR
Yangının ilk başladığı anda işletmenin içerisinde yükselen alevleri gören çevredeki esnaf, kendi dükkanlarındaki yangın tüplerini alarak alevlerin içerisine daldı. İtfaiye ekiplerinin olay yerine intikalinden önce yangına 5-6 yangın tüpüyle müdahale eden esnaf alevleri söndürdü. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangınla ilgili soğutma çalışması yaptı. 

‘TÜPLER BİTENE KADAR SIKTIK’
Yangın esnasında bölgeden geçen Hamza Dursun adlı genç de esnafa yardım etti. Esnaftan aldığı yangın tüpleriyle alevlerin arasına dalan 30 yaşındaki Hamza Dursun, “Dumanlar çıkıyordu üst kattan. Iraklıların haberi yoktu, uyandırdım. Sonra bir anda alev aldı. Dükkan yanıyordu. Tüpler bitene kadar sıktık. Esnafın da yardımıyla çevreden aldığımız tüplerle yangına müdahale ettik” diye konuştu.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow