Samsun'da sıradan Pazartesi: Sosyal mesafe yine sıfır

Samsun'da sıradan Pazartesi: Sosyal mesafe yine sıfır

diyekonustu.com - İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri çerçevesinde hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bugün itibariyle sona erdi. Gün içerisinde geçen hafta başında olduğu gibi bu hafta da manzara aynıydı, sokaklar deyim yerindeyse insan seline döndü. Samsunlular, kısıtlama sonrası, ihtiyaçlarını gidermek için sokaklara akın etti.


Fotoğraf: Samsun Haber Ajansı (SHA)

ÇOĞU CADDEDE KUYRUKLAR OLUŞTU
Samsun’un özellikle kent merkezi olan İlkadım ilçesinde insan yoğunluğu yaşandı. Kasaplar Caddesi, Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önülerinde kuyruk oluştu. Banka önleri de vatandaşlarla doldu.


Fotoğraf: Samsun Haber Ajansı (SHA)

SOSYAL MESAFE VE MASKE UNUTULDU
Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için dışarı akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal, AVM ve fırınların önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

EMNİYETTEN SOSYAL MESAFE UYARISI
Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler.


Fotoğraf: Samsun Haber Ajansı (SHA)

MECİDİYE VE SAATHANE’DE HES UYGULAMASI
Yine emniyet güçleri, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın geçtiğimiz hafta duyurduğu Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı’na girişlerin yasaklanması talimatı gereği uygulama yaptı. Emniyet güçleri, Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı bölgesine girişleri kapatırken, buralarda HES kodu sorgulaması yaptı. Caddelere vatandaşların girişi, HES kodu ile sağlandı.
 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow