Samsun'da sıcak dakikalar: Polis celik yelek giydi, dehşet saçan oğlunu dua ederek izledi

Samsun'da sıcak dakikalar: Polis celik yelek giydi, dehşet saçan oğlunu dua ederek izledi

TOLGA BİRGÜCÜ - Olay, İlkadım ilçesi Derecik Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda meydana geldi. Bekar olduğu öğrenilen ve yalnız yaşayan 32 yaşındaki Erkan D. içtiği içkilerin etkisiyle bunalıma girdi. Dördüncü kattaki evinin balkonuna çıkan şahıs, evindeki eşyaları sokağa fırlattı. Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, 112 Acil Servis ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekibi sevk edildi. 

POLİSLER ÇELİK YELEK GİYDİ
Olay yerine giden polislerin üzerine tüfek doğrultarak ‘doldur-boşalt’ yaptığı iddia edilen Erkan D., herkese korku dolu anlar yaşattı. Diğer yandan polisin ikna çabalarına kulak asmayan şahıs, balkondan aşağı inmedi. Olay yerine sevk edilen polisler, şahsın kendilerine ateş etme ihmali üzerine çelik yelek giydi.

MÜZAKERECİ POLİSİ DE TEHDİT ETTİ
Zaman ilerlerken olay yerine müzakereci polis sevk edildi. Bu esnada şahsın annesi de olay yerine geldi. Müzakereci polis, şahsın annesinden bilgi aldıktan sonra çelik yelek giydi. E.D., müzakereci polise de zorluk çıkarttı. Şahıs, kendisini ikna etmeye çalışan müzakereci polise, sandalye ve bazı içecekler fırlattı. Daha sonra eline büyük bir cam parçası alarak, aşağı atmakla müzakereci polisi tehdit eden ve uzaklaşmasını isteyen E.D., müzakereci polisin daha sonraki çabaları sonucu ikna edildi. 

ANNESİNİN CÜMLELERİ YÜREK DAĞLADI
Olayın yaşandığı esnada diyekonustu.com'a konuşan anne, “Oğlum çatı işinde çalışıyor. Yalnız yaşıyor. Hiçbir sıkıntısı yok. Her şeyi tıkırında. Çarpılmış, çarpılmış. Dışarılarda içki içti, sızdı kaldı. Oğlum bekar. Bana karşı bir şiddet eğilimi falan yoktu. Hep anneciğim ve babacığım der. İçki yüzünden böyle oldu. Yemek yemiyor, içki içiyor bak şimdi. Ah be oğlum neden böyle yaparsın. Allah’ım sen yardım et” diye konuştu.

ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ GÖZALTINA ALINDI
Şahıs daha sonra müzakereci polisle anlaştıktan sonra apartmandan inerek yanına geldi. Şahıs annesinin elini de öptükten sonra, polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow