Samsun’da sağlıkçılara mezar yeri ücretsiz oluyor

Samsun’da sağlıkçılara mezar yeri ücretsiz oluyor

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2021 yılı Ocak ayı Komisyon Toplantısı, Ömer Halis Demir Toplantı Salonu’nda dün Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk’un başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, kentte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Derecik, Kıranköy ve Asri mezarlıklarındaki mezar yerlerinin ücretsiz olması teklifi ve geçtiğimiz hafta da gündeme gelen kentteki şehit yakınlarının vefat etmesi durumunda Kıranköy ve Asri mezarlıklarında ücretsiz yer tahsisi teklifi kabul edildi.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MEZARLIK YERLERİ ÜCRETSİZ

Komisyon toplantısında, ‘Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın pandemi dönemi sürecinde yeni tip koronavirüs hastalığından dolayı vefat eden sağlık personeline Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz mezar yeri tahsisi’ teklifi görüşüldü. 

 

TÜM ŞEHİT YAKINLARI İÇİN MEZAR YERLERİ ÜCRETSİZ

Komisyon toplantısında ayrıca geçtiğimiz günlerde de gündeme gelen, yer olması durumunda kentteki Kıranköy ve Asri mezarlıklarında tüm şehit yakınları için ücretsiz yer tahsisi teklifi de kabul edildi.

 

GÜRKAN: BU MECLİS KARARINI ALMAMIZ GEREKİYOR

Teklif üzerine söz alan Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan, “SAMULAŞ’ta elektronik bilet sistemi kullanılıyor. Maddede geçen sağlık personelinin tanımı, ilgili kanun gereği tabip, diş tabibi, eczacı, hemşire, ebe, optisyenler ve psikiyatristler olarak nitelendiriliyor. Bu meslek mensuplarından kamu ve özelde çalışanlar SAMKART’ın sağlık personeli kartını ediniyorlar. Özel halk otobüsleri, belediyeye ait tramvay ve otobüslerde ücretsiz seyahat ediyorlar. Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile de sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım imkanı uzatıldı. Onun uygulanması için de meclis kararı almamız gerekiyor” diye konuştu. Görüşmeler sonrasında ise ilgili teklif, meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

 

SAĞLIKÇILARA TOPLU TAŞIMA 30 HAZİRAN’A KADAR ÜCRETSİZ

Diğer yandan, kentte sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personelinin 30 Haziran 2021 tarihine kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma teklifi de kabul edildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow