Samsun'da pazartesi klasiği: Sosyal mesafe sıfır

Samsun'da pazartesi klasiği: Sosyal mesafe sıfır

Korona virüs önlemleri kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma yasağı dün sona erdi. Ülke genelde olduğu gibi yasak sonrası Samsun’da da sokaklarda insan seli vardı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 kentin valiliğine gönderilen ek genelge ile korona virüsü tedbirleri kapsamında 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlama uygulandı. Yasak bugün sona buldu. Kısıtlamanın ardından Samsunlular ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklara akın etti.

ÇOĞU YERDE KUYRUKLAR OLUŞTU
Samsun’un özellikle kent merkezi İlkadım ilçesinde ciddi insan kalabalığı yaşandı. Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önlerinde uzun kuyruklar kuyruk oluştu. Banka önleri de parasal işlem yapmak isteyen vatandaşlarca doldu taştı.

SOSYAL MESAFE VE MASKE UNUTULDU
Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için marketlere akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal ve AVM’lerin önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

POLİSTEN SOSYAL MESAFE UYARISI
Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler.

SAMSUN’DA MUTANT VİRÜS ÇOK FAZLA İDDİASI
Öte yandan Karadeniz bölgesindeki kentlerde mutant virüs iddiaları da ayyuka çıktı. Ayrıca dün Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Funda Furtun, kentte çok sayıda mutant virüs vakası olduğunu söyledi. 

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow