Samsun'da ölüm deresi: Çocuklar içine düşüyor ve araçlar kaza yapıyor

Samsun'da ölüm deresi: Çocuklar içine düşüyor ve araçlar kaza yapıyor

Samsun’un Canik ilçesi 200 Evler Mahallesi 219. Sokak sakinleri isyan ediyor. Sokakta bulunan Ahmetli Deresi’nin düzenlenmemesi nedeniyle bölgede zaman zaman kazalar yaşadığını kaydeden mahalleli, çocukların dereye düşerek yaralandıklarını ve araçların kaza geçirdiğini aktardı. Defalarca girişimde bulunduklarını ancak bir çözüm alamadıklarını kaydeden mahalleli, yetkililere tekrar görev çağrısı yaptı.

‘ÇOCUKLAR DEREYE DÜŞÜYOR’

Mahalleli, "Üzere yaşadığımız sokakta sokak boyunca uzanan Ahmetli Deresi bulunmakta olup mevcut derenin yapılan imar çalışmasında her iki yakasında 12 metre genişlikte yol bulunmaktadır fakat bu yollar açılmadığından dere kenarında bulunan yol hem atıl durumda olmakla hem de  biz sokak sakinleri içinde tehlike arz etmektedir örneğin daha önceden çocukların ve arabaların dereye düşmesinden kaynaklı  kazalar yaşanmış olup yaşanan kazalarda çocukların çeşitli bölgelerinde yaralar ve kırıklar oluşmakla birlikte arabalarda maddi hasarlar yaşanmıştır” diye konuştu.

‘BÜROKRASİYE TAKILDIK’

“200 Evler Mahallesi 219. Sokak boyunca uzanan Ahmetli Deresi’nin daha önceden çeşitli nedenlerle islahını ve sağından solundan geçen imarda var olan yolların açılmasını talep ettik” diyen mahalle sakinleri, şöyle devam etti: “Fakat 2000’li yılların bürokrasi anlayışıyla önce Canik Belediyesi, sonra Büyüksehir Belediyesi, sonra SASKİ, sonra da muhtara gönderildik netice itibariyle derenin islahı ve yolların yapılmamış olmasından dolayı (mevzu olan yol imarda var fakat açılmamış 100-150 metre) mahallemizin ana girişine kadar gelmiş olan doğalgaz boru hattı kablolu tv ve fiber internet var olmasına rağmen doğalgaz ve kablo TV İnternet gibi hizmetleri karşılanmamaktadır.”


Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow