Samsun'da klasik ramazan vukuatı: Caminin hoparlörü açık unutuldu

Samsun'da klasik ramazan vukuatı: Caminin hoparlörü açık unutuldu

Tolga BİRGÜCÜ - Samsun'da her ramazan ayında camilerde problem yaşanıyor.  03 Mayıs 2020 Pazar günü iftara yaklaşık 1 saat kadar bir süre kala, merkezi sistemle yüzlerce caminin hoparlörlerinden ezan yayınlandı ve bazı vatandaşlar yanlışlığı fark ederken, bazıları da bu sebeple orucunu erken açtı.

HATALI EZAN ANONSU YAPILDI
Hatayı anlayan yöneticiler, camilerden vatandaşlara oruçlarını açmamaları yönünde uyarılarda bulunarak özür dilemişti.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATMIŞTI
Öte yandan merkezi sistemle hatalı ezan yayınlanmasına ilişkin Samsun Valiliği'nden açıklama yapılmıştı. Açıklamada; "03.05.2020 Pazar günü İlkadım ilçe Müftülüğümüze bağlı Büyük Camiinde görevli Müezzin Kayyım tarafından İftar vaktine 1 saat kala hataen ezan okunmuştur. Ezan okunmasının hemen akabinde İlçe Müftülüğümüz gerekli ikaz anonslarını verdirmiştir. Konuyla ilgili idari inceleme başlatılmış olup, halkımızdan özür dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verilmişti.

VATANDAŞ 1 SAAT CIZIRTI DİNLEDİ
Bugün ise iftar saatinde okunan akşam ezanının ardından, kent merkezindeki en büyük cami olan Site Camii'nde bir başka vukuat yaşandı. Camide okunan ezanın ardından hoparlör açık unutuldu. İnsanlar orucunu açarken, caminin hoparlöründen 1 saati aşkın bir süre bölgeye cızırtı dinletildi. 

 

 

  •  

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow