Samsun'da hayvan katillerine ceza yağdı

Samsun'da hayvan katillerine ceza yağdı

Samsun Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen yaban hayatı koruma ve geliştirme çalışmalarına devam ediliyor. Bölge müdürlüğü ekipleri, yaban hayatını koruma kapsamında 62 kişiye kaçak avlanmadan ceza kesti. Kentte 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında ise 16 kişiye ceza kesildi.

YABAN HAYATI FOTOKAPANLARLA İZLENİYOR

 

Bu kapsamda yürütülen Yaban Hayatı İzleme Faaliyetleri kapsamında kent genelinde farklı bölgelerde kurulan 32 adet fotokapan ile yaban hayatı izlenmeye devam ediliyor.

 

 

 

29 YABAN HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ

 

Diğer yandan sürdürülen yaban hayatı tedavi çalışmaları kapsamında ise çeşitli kaynaklı olarak yaralanan 29 yaban hayvanı koruma altına alınarak tedavi edildi. 29 yaban hayvanı sağlığına kavuştuktan sonra ise doğal ortamlarına salındı.

 

3 TON YEMLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

 

Bölge müdürlüğü ekiplerince yürütülen yaban hayatı yemleme çalışmaları kapsamında ise 2020 yılı içerisinde şimdiye kadar 3 tonluk yemleme çalışması gerçekleştirildi.

 

62 KİŞİYE 89 BİN LİRALIK KAÇAK AV CEZASI

 Yine kent genelinde yürütülen av koruma ve kontrol çalışmaları kapsamında 2020 yılı içerisinde 62 kişiye idari para cezası uygulandı. Söz konusu cezalar toplamda 89 bin 134 lira rakamını buldu.

 

 HAYVANA ŞİDDETE 115 BİN LİRA CEZA Öte yandan Samsun’da, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında ise 16 kişiye ceza kesildi. Hayvana şiddet ve hayvan haklarını koruma noktasında kentte kesilen cezalar 115 bin 211 lirayı buldu.

 

AVLANMA PULUNDAN 451 BİN LİRA GELİR

 

Samsun’da avcılık ve belgelendirme çalışmaları kapsamında ise 2 adet kurs açıldı. Yıl içerisinde avcılık kurs bitirme belgesi almaya 34 kişi hak kazandı. Kentte 3 bin 2 kişiye avlanma pulu satılırken, bu pullarda 451 bin 200 lira gelir elde edildi. Kentteki aktif avcı sayısı 4 bin 678 oldu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow