Samsun'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün külhanbeyine 3 sendikadan kınama

Samsun'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün külhanbeyine 3 sendikadan kınama

Çalışan Sen Samsun İl Başkanlığı, Din Bir Sen Samsun İl Başkanlığı ve Dem-Toç-Sen Samsun İl Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda yaşanan skandal olaylarla ilgili tehdit ve hakarete uğrayan Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül’ü yalnız bırakmadı. Başkan Gül için ortak açıklama yayınlayan üç sendika, yaşananları kınadı. “Devlet kurumlarının düzenini bozmak ile haddini aşan birçok kişi ile karşılaşıyoruz” diyen sendika başkanları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenleme yapılmasının kaçınılmaz hale geldiğine vurgu yaptı.

'TEHDİTVARİ DAVRANIŞI KINIYORUZ'
Açıklamada ilk olarak, "Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı'na yönelik tesis sorumlusu tarafından yapılan tehditvari tutum ve davranışı kınıyoruz. Sorun olduğu yerde ortak bir akılla hareket etmek varken sonradan önümüze engel olacak söylem ve ifadeler ile hem ilgili kuruma hem de görevli arkadaşlara zarar verecek tutum ve davranıştan uzak durmak lazım. Ofis Bir Sen il başkanımızın şahsına ait yanlış bir tutumu olaki varsa bunun çözümü bu değildir. Her ne olursa olsun sendika temsilcisi arkadaşlara karşı daha hassas olmak gerekir. Gençlik Spor il müdürü sayın Kasapoğlu geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hâli hazırda görevinin başında bulunamamaktadır. Görevinin başına döndüğünde gereken düzenlemeyi yapacağına ve bu tür huzursuzluklara sebep olan görevliye gereken incelemeyi başlatacağını iyi biliyoruz" denildi.

"BAKANLIK NEZDİNDE DÜZENLEME YAPILMASI ELZEMDİR'
"Devlet kurumlarının düzenini bozmak ile haddini aşan birçok kişi ile karşılaşıyoruz" denilen açıklama şöyle devam etti: "Bu konu ile ilgili olarak şunu iyi bilmek gerekir ki, görev tanımları hususunda birçok kurumda büyük zafiyetler var. Bununla ilgili bakanlık nezdinde gerekli düzenlemelerin yapılması elzem bir hale gelmiştir. Konfederasyon olarak memur, işçi, sözleşmeli gibi değişik kadrolarda çalışan arkadaşların "görev tanımlamasının" yeniden düzenlenmesi için ilgili bakanlıklara raporlar hazırlanıp sunulmuştur. Ertelenen bu tür konular maalesef kurumlarda iç barışın sağlanamaması sonucunu doğurmuştur."

NE OLMUŞTU?
Daha önce sahte müfettiş olayıyla gündeme gelen Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, geçtiğimiz günlerde haksız görevden almayla gündeme gelmişti. Kasapoğlu’nun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu yetkilisini gerekçe göstermeden yerine atadığı Mehmet Baysal’ın kardeş ve arkadaşlarını personel gibi göstererek, salonda organize edilen müsabakalardan para almasına öncü olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu olaylarla ilgili kurumdaki tanıdıklarıyla görüşme yapan Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, Mehmet Baysal tarafından tehdit edildiğini ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

O haberimizi okumak için tıklayın: 
Samsun’da skandal: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kaynıyor

 

 

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow