Samsun'da FETÖ'den kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin rektörü koronavirüsle yüzleşiyor

Samsun'da FETÖ'den kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin rektörü koronavirüsle yüzleşiyor

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin 8 yıl 9 ay hapis cezası alan Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, cezaevinde koronavirüse yakalandı. Rektör ve diğer koronavirüs hastaları için change.org üzerinden kampanya başlatıdı.


Prof. Dr. Yunus Bekdemir


KAMPANYA İÇİN DESTEK İSTENDİ
Advocates of Silenced Turkey (AST) adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada: "Samsun T Tipi cezaevinde Koronaya yakalanan solunum hastası, Canik Başarı üniversitesi eski rektörü Prof. Yunus Bekdemir ve koğuş arkadaşlarının tahliyesi ve tedavilerinin evde olmasi için  @adalet_bakanlik başlatılan kampanyaya imzanla destek ol. Samsun T Tipi Cezaevi'nde 100 kadar tutukluya geçtigimiz hafta COVID19 pozitif teşhisi konulmustur. Hastalar arasinda değerli bilim insanı, kıymetli meslektaşımız Başarı Üniversitesi Rektörü hocamız Prof. Dr. Yunus Bekdemir, üniversitemiz genel sekreteri Murat Yücel ve SKS daire başkanı Harun Başaran ve diğer koğuş arkadaşları bulunmaktadir. Bu kisilerin derhal tahliyesini ve hastalıkla mücadeleye ailelerinin desteği ile evlerinde devam etmelerini Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'ndan ivedilikle talep ediyoruz" denildi.


Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün kapatılan Canik Başarı Üniversitesi yapılanmasıyla ilgili 9'u tutuklu toplam 46 sanıktan 44'ünün yargılandığı davada, iki kişinin dava dosyası ayrılırken, 44 sanığın hakkında karar verilmişti. 2018'in şubat ayında alınan kararda, Rektör Prof. Dr. Yunus Bekdemir 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırılırken, davada toplam 23 kişiye ceza verildi ve 21 kişi ise beraat etmişti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow