Samsun'da Atakum sahilini 'ork' götürüyor!

Samsun'da Atakum sahilini 'ork' götürüyor!

Korona virüsü pandemisi etkisini sürdürmeye devam ediyor. Samsun’da da virüs kaynaklı her gün ölüm haberleri gelirken, pandemiyle mücadele noktasında alınan kararlara kent genelindeki vatandaşların büyük kesimi uyum sağlıyor.

BAZI BÖLGELERDE YASAK ÖNCESİ YOĞUNLUK
Kentin kısmi bölgelerinde 21:00’da başlayan sokağa çıkma yasağı öncesinde yoğunluklar oluşuyor. Kent merkezinde bazı bölgelerde olduğu gibi, Atakum ilçesi Körfez Mahallesi Marina bölgesinde de insan yoğunluğu yaşanıyor. Gerek araçlarıyla ve gerek yürüyüş yaparak Marina bölgesine gelen Samsunlular, burada yasak öncesi son saatleri sevdikleriyle sohbet edip değerlendiriyor ve manzaranın tadını çıkartıyor. 

KUTULARIN TAŞMASINI UMURSAMIYORLAR
Ancak Marina bölgesindeki kalabalık nedeniyle zaman zaman çirkin görüntüler ortaya çıkıyor. Bölgedeki kahve işletmelerinden ve kafelerden karton bardaklarda kahve alarak sahil bandında kahve keyfi yapan çoğunluğu genç olan vatandaşlar, çevre duyarsızlığı gösteriyor. Kahve bardaklarıyla dolan çöp kutularına rağmen gençler, boş kahve bardaklarını yerlere atıyor. Çöp kutularının taşmasını umursamayan gençlere, diğer vatandaşlardan tepki yağıyor.

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow