Samsun'da akılalmaz olay! Eşeğin...

Samsun'da akılalmaz olay! Eşeğin...

Samsun Haber Ajansı'nın (SHA) haberine göre: Olay, Atakum ilçesi Karakavuk Köyü'nde meydana geldi. İddiaya göre, bahçelere girdiği gerekçesiyle, vicdansızlar tarafından köydeki bir eşeğin ağzı çelik telle bağlandı. Tam 3 gün boyunca ağzı telle bağlı olan eşek, açlık ve susuzluktan ölmek üzereyken, Tunay Kurt ve 9 yaşındaki kızı Eylül Kurt tarafından kurtarıldı.

Küçük kız evin penceresinden yağan karı izlediği sırada kapıda bekleyen bir eşek görerek babasına seslendi. Baba kız aşağı eşeği sevmeye indiklerinde, tüyler ürperten manzarayla karşılaştı. 

Eşeğin ağzının telle bağlı olduğunu gören Tunay Kurt, Jandarma ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Ekipler gelene kadar, ölmek üzere olan eşeğin ağzında bağlı teli çözen Tunay Kurt, kızıyla birlikte eşeğe yemek ve su vererek, hayatta kalmasını sağladı. 

BU NASIL VİCDAN?
Samsun Haber Ajansı'na konuşan baba Tunay Kurt, "Bu nasıl bir vicdandır. Böyle bir vicdansızlık olabilir mi? Bunu yapanlar insan değil. İyi ki kızım eşeği gördü ve beni çağırdı. Yoksa eşek ölmüştü. Kızım camdan bakarken bana seslendi. 'Baba eşek var kapıda gidip sevelim' dedi. Kızımla birlikte aşağıya indik ve eşeği gördüğümde adeta tüylerim ürperdi. Donup kaldım. Ağzının çelik telle bağlı olduğunu gördüm. Hemen jandarmaya ihbarda bulundum. Onlar gelene kadar eşek ölmesin diye ağzını kızımla birlikte çözdüm. Kızım ona kendi elleriyle yemek yedirdi. Su verdi ve sevdi. Eğer farketmeseydik eşek şimdiye kadar ölmüştü" dedi.

"ÇOK ÜZÜLDÜM"
9 yaşındaki Eylül Kurt ise "Eşeği öyle görünce çok üzüldüm. Hayvanları sevmeyen biri, insanları da sevmez. Bir kişide hayvan sevgisi yoksa insan sevgiside yoktur. Onu öyle görünce ağladım. Babam ağzındaki teli çıkardı. Ben de eşeğe yemek verdim. Suyunu içirdim. Sonra onu sevdim. İsmini de kahve koydum. Kahveyi sevdikten sonra da tekrar saldık" diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow