Samsun'da AK Parti ve CHP kepenk kavgasına tutuştu

Samsun'da AK Parti ve CHP kepenk kavgasına tutuştu

diyekonustu.com - CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, geçtiğimiz günlerde Ocak ve Şubat ayında kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıklamıştı. Açıklamanın ardından AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Türkel’i yanlış bilgi vererek halkı yanıltmakla suçlamıştı. Türkel’den dün Aksu’ya yanıt geldi.


CHP Samsun İl Başkanı Türkel

‘AK PARTİ SAMSUN’A SADECE HAYAL PAZARLADI’
Fatih Türkel adına basına yazılı açıklama servis eden CHP Samsun İl Başkanlığı’nca; “Bizi yalancılıkla suçlamış, Şehrimizde kepenk kapatan esnaf sayısını çok matah bir iş yapmışlar gibi 62 olarak açıklamıştır. Sayın Aksu açıklamasının devamında CHP İl Başkanı yani bizi yanlış rakamlarla siyaset yapmakla halkı yanlış yönlendirmekle tenkit etmiş, bizleri yalan üretmekle suçlamıştır. Sayın Aksu’nun da dediği gibi keşke Samsun’da hiçbir esnaf kepenk kapatmasa. Keşke Samsun’da hiçbir çocuk yatağa aç girmese, lakin keşke lafını kullanacak en son kişi iktidar partisinin Samsun İl Başkanıdır. Özellikle pandemi sürecinde AKP Samsun’a sadece hayal pazarladı” diye konuştu.

‘GÖREVİMİZİ YAPIYOR, İKTİDARI UYARIYORUZ’
Kahveci, lokantacı, servis esnafı, dolmuşçu, tekstilci, cep telefoncu ve bir sürü esnaf kan ağlıyorken, dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor. Ana muhalefet partisinin il başkanı rakam uydurmaz. Belgelerle açıklıyorum. Hodri meydan. Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi Resmi verilerine göre. Ocak-Şubat ayı sicil ve meslek terki toplamı: 341 ve Ocak-Şubat-Mart ayları sicil ve meslek terki toplamı: 523. Sadece Mart ayında kepenk kapatan esnaf sayısı Samsun’da 182 dir. Biz görevimizin gereğini yapıyor, halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor, vatandaşın dertlerini dinliyor ve iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan, üzülerek söylüyoruz ki ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır. Sayın AK Parti İl Başkanı sizde görevinizi yapın esnafın derine artık çare olun.”


AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu

AKSU: RAKAMLARLA OYNAMAYA GEREK YOK
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, CHP İl Başkanının yanlış rakamlarla siyaset yapmaya çalıştığını, İYİ Parti İl Başkanının da eleştirmek için muğlak ifadelerle konuştuğunu belirterek, "Yalan üretiyorlar, rakamlar yanlış" demişti. Aksu, "CHP İl Başkanı açıklama yapıyor: 2021 yılının ilk iki ayında 341 esnaf kepenk kapatmış. Rakamı kimden almış, bilmiyorum. Ancak gerçek rakam; 62. Üstelik pandeminin etkisini henüz hissettirmediği geçen yılın aynı döneminde bu rakam 69 imiş. Rakamlar ortada. Gerçekler bunlar. Keşke hiçbir esnaf kepenk kapatmasa ama rakamlarla oynamaya da gerek yok" diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow