Samsun'da 2 günde 2 sağlıkçıya saldırı: Başkan Çakmak isyan etti

Samsun'da 2 günde 2 sağlıkçıya saldırı: Başkan Çakmak isyan etti

TOLGA BİRGÜCÜ - Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün sağlık memuru H.D. (56)'nin hasta yakınının yumruklu saldırısına uğramasının üzerinden 24 saat geçmeden bugün yine aynı hastanede bir doktor saldırıya uğradı. Hastanede görevli Dr. A.E., bir hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı. Kimliği belirsiz saldırgan olay yerinden kaçarken, doktor saldırgandan şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

ÇAKMAK: MESAJ VERMEKTEN UTANIYORUZ
Yaşanan sağlıkta şiddet olaylarına tepki gösteren Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Gerçekten yazmaktan, söylemekten yorulduk. Yaşanan olay boyutu ne olursa olsun, çok çok üzücü. Her gün bir şiddet olayı yaşanıyor, artık gına geldi. Biz resim paylaşmaktan mesaj vermekten utanıyoruz. Kendimizi acındırıyoruz gibi hissediyoruz artık” diye konuştu.


Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak

‘ONLAR SİZİN EŞİNİZ, AİLENİZ VE ARKADAŞINIZ’
Başkan Çakmak, “İnsanlar bankada saatlerce bekleyip herhangi bir sıkıntı çıkartmazlar ancak sağlığı için canla başla görev yapan emekçiye 3-5 dakikalık bekleme için hiç acımadan şiddet gösterebiliyorlar. Bu şiddet çözüm değildir, bu doğru değildir. Lütfen sağlıkçılara karşı saygılı olalım, onlar sizler için görev yapıyorlar. Burada kavga ettiğiniz, küfür ettiğiniz kişi sizin eşiniz, aileniz, babanız, arkadaşınızdır. Lütfen sağlıkçıları üzmeyelim, onlara karşı sağduyulu olalım” şeklinde konuştu.

‘SAĞLIKTA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS VERİLMELİ’

Başkan Çakmak, şöyle devam etti: “Sağlıkta şiddeti engellemeye ve bu yaşananlara tepki göstermete bizim gücümüz artık yetmiyor. Yetkililerden bu olaylar sonrası artık açıklama duymuyoruz, üzülüyoruz. Sağlıkta şiddete artık sıfır tolerans verilmeli. Artık bu üzücü olaylara son verilmesini istiyoruz.”

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow