Samsun'da 2 ayda 341 esnaf kepenk kapattı

Samsun'da 2 ayda 341 esnaf kepenk kapattı

diyekonustu.com - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'da 2021 yılının ocak ve şubat ayları içerisinde toplam 341 esnafın kepenk kapattığını söyleyerek, AK Parti hükümetine yüklendi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel


'HÜKÜMET ESNAFIN ÇIĞLIĞINI DUYMUYOR'
İl Başkanı Türkel, "Birileri hala utanmadan Samsun da işsizlik düştü, kriz bizden başka şehirlerde var salvoları atıyor. Lebalep kongreleri yapan AKP. Bedel ödeyen esnaf, yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı oluyor. Pandemiden en çok etkilenen meslek guruplarının başında yer alan esnaf ve sanatkârlar adeta bir tufan dalgası gibi bir bir kepenk kapatırken, iktidar, bir yıldır esnafın çığlığını duymamakta. Yetmezmiş gibi kısa çalışma ödeneğine de son vermiştir. Sağlıkçılar 28 günlük tam kapatma önerirken, esnaf 'kısıtlamalar kalksın, ölüyoruz' feryatlarını dillendirmekte, bakıldığında sağlıkçılar da, esnaf da haklıdır" diye konuştu.

'BİR SÜRÜ ESNAF SAMSUN'DA PERİŞAN OLACAK'
Fatih Türkel, şöyle devam etti; "Peki haksız kimdir? İş yerini kapat derken esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım kira, vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardımı verildi de esnaf nankörlük mü yapıyor? Samsunlu hemşerilerimize iktidar evde baktı da vatandaş evde kalmadı mı? Önümüz ramazan eğer bu basiretsizlik devam eder krizin ve pandeminin sorumlusu esnafmış gibi esnafa çektirilen eziyet devam eder ise ramazan sonuna daha bir sürü esnaf Samsun'da perişan olacak. Eğer esnafın pirim, kira, vergi ve fatura borçlarını devlet üstlenmez ise AKP ye hayırlı olsun önümüzdeki iki ayda kepenk kapatan esnasın sayısı üçe katlanacak" diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow