Samsun'a bu görüntü hiç yakışmadı: Yasak öncesi tehlikeli kalabalık

Samsun'a bu görüntü hiç yakışmadı: Yasak öncesi tehlikeli kalabalık

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri çerçevesinde haftasonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kaldı. Gün içerisinde tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da manzara aynıydı, sokaklar insan seline döndü

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma yasağı saat 21:00'de başlıyor. Ülke genelde olduğu gibi yasak sonrası deyim yerindeyse Samsun’da da insan seli oluştu. Vatandaşlar kısıtlama öncesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklara akın etti.

ÇOĞU CADDEDE KUYRUKLAR OLUŞTU
Ülke genelinde olduğu gibi dün Samsun’da cadde ve sokaklarda ciddi insan yoğunluğu yaşandı. Samsun’un özellikle kent merkezi İlkadım ilçesinde ciddi kalabalık vardı. Kasaplar Caddesi, Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önülerinde yaklaşık 100 metrelik kuyruk oluştu. Banka önleri de vatandaşlarla doldu.

SOSYAL MESAFE VE MASKE UNUTULDU
Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için dışarı akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal, AVM ve fırınların önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

EMNİYETTEN SOSYAL MESAFE UYARISI
Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow