Samsun Valisi devreye girdi: Onur Anıtı yeniden aydınlandı

Samsun Valisi devreye girdi: Onur Anıtı yeniden aydınlandı

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun'un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Anıt Park'ta yer alan ve halat bağlanarak yıkılmak istenen şehrin simgesi 'Onur Anıtı bu akşam ışıksız kaldı.

VALİ DAĞLI'YA GÖREV ÇAĞRISI
Günlerce Türkiye'nin gündemine oturan, yurdun dört bir yanından vatandşların akın ettiği Onur Anıtı'nda ışıklar yakılmadı. Anıt bölgesindeki manzarayı gören vatandaşlar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başta olmak üzere tüm sorumlulara görev çağrısı yaptı. 

HABERİMİZ KISA SÜREDE ETKİ YARATTI
Durum üzerine kaleme aldığımız 'Samsun'da rezalet: Yakılmaya çalışılan Onur Anıtı yine karanlıkta bırakıldı' başlıklı haberimiz kısa sürede sosyal medyada etki yarattı.

ADD ŞUBE BAŞKANI VALİ İLE GÖRÜŞTÜ
Haberimizin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli harekete geçti. Samsun Valisi Zülkif Dağlı'ya durumu bildirdiğini ifade etti. Durumdan haberdar olan Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın talimatıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Onur Anıtı'ndaki ışıklandırma sistemi jet hızıyla tekrar devreye koyuldu.

EKİPLER ONUR ANITI'NDA ÇALIŞMA YAPTI
Akabinde ise belediye ekipleri anıt bölgesine gelerek çalışma yaptı ve güvenlik önlemi alan emniyet güçleri de devriyelerini sıklaştırdı.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow