‘Samsun için projeler üreteceğiz’

‘Samsun için projeler üreteceğiz’

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Samsun İl Başkanı Yılmaz Alcan, MİSİAD’ın Genel Başkan Feridun Öncel liderliğinde Ahilik ilkelerini baz alarak ‘Güçlü yerli ekonomi, Güçlü Türkiye’ sevdası ile inanmış sanayici ve işadamları ile ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmayı, ekonomik alanda yarınlara çok daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için gönülden çalışmayı esas aldıklarını söyledi. 

‘AHİLİK İLKELERİ İLKELERİMİZDİR’

Başkan Alcan, “Asil Türk milletinin canı pahasına kurduğu bu vatan, kanımız kadar kutsaldır. Hiçbir şeye feda edilemez. Bütün iktisat mesaimizden yegâne amaç memleketi yükseltmek gayesidir. Mukaddesatlarımız her türlü ticaretin üstündedir. Yüce Türk devletinin bekası ve âli menfaatleri çalışmalarımızın sebebidir. Ticaretimizin örfü ahiliktir. Ahilik ilkeleri ilkelerimizdir” diye konuştu.

‘PAZAR HACMİNİ BÜYÜTECEĞİZ’

Başkan Yılmaz Alcan, “Milli ve Manevi duyarlılıkları gelişmiş Sanayici ve İşadamlarını bir çatı altında toplayarak yeni bir sinerji yaratmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak, Ülkemiz ve Dünya da ki İktisadi gelişmeleri hızlı ve doğru şekilde üyeleri ile paylaşmak, ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesin de söz sahibi olmak, ulusal pazar hacmini büyütmek, yurt içi ve yurt dışı da yatırımların gelişmesi ile alakalı yeni politikalar geliştirmek, üyelerinin sorun, öneri ve görüşlerini ilgili mercilere iletmek amacı ile kurulmuştur. Samsun ekonomisinin daha da güçlenmesi için projeler üreteceğiz. Daha güçlü Türkiye için önceliğimiz bulunduğumuz illerin ekonomisini kalkındırmak” diye konuştu. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow