Samsun için Omicron varyantı uyarısı!

Samsun için Omicron varyantı uyarısı!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, birim başkanları, ilçe sağlık müdürleri, hastane başhekimleri ve yöneticileriyle ayrı ayrı toplantı yaparak, tüm ilçelerdeki korona virüs vakaları ve aşılama çalışmalarının son durumu, sağlık hizmetleri ve sağlık yatırımları hakkında brifing aldı.

SAMSUN BAŞARILI SINAV VERDİ

 

Son 15-20 yıldır sağlık altyapısını gerek teknolojik yenilikler gerekse de modern ve yüksek kapasiteli hastanelerle yenileyen ülkemizin güçlü bir sağlık sistemine sahip olduğunu ve bunun neticesi olarak da korona virüs salgınına karşı mücadelede en disiplinli ve başarılı ülkelerin başında geldiğini ifade eden Vali Dağlı, Samsun’un sağlık çalışanlarının özverili gayretleriyle bu konuda başarılı bir sınav verdiğini söyledi.

 

'TEDBİRLERE TİZİZLİKLE UYALIM'

 Vali Dağlı, salgının başından itibaren hem filyasyon, hem yoğun bakım, hem de aşılama konularında yürüttükleri özverili çalışmalardan dolayı sağlık çalışanlarına tüm Samsunlular adına  teşekkürlerini ileten ve önceki itibarıyla seri üretimine başlanan yerli aşı TURKOVAC'ın da korona virüsle mücadele ve aşılama çalışmalarında ülkeye önemli bir güç sağlayacağını dile getirdi. Vali Dağlı, henüz ülkede ciddi bir yayılım göstermemekle birlikte diğer varyantlara göre çok daha hızlı yayıldığı bilinen Omicron varyantına karşı Samsunlulara maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine titizlikle uymaya devam etmeleri ve aşı dozlarını bir an önce tamamlamaları çağrısında bulundu.

HABER MERKEZİ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow