Samsun Eczacı Odası başkanına ulaşılamıyor

Samsun Eczacı Odası başkanına ulaşılamıyor

Ülke genelinde olduğu gibi kentin gündeminde de ilk sırada alan korona virüsü pandemisiyle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Önceki gün, Samsun’da hizmet veren bir eczane çalışanları, nöbetçi oldukları gece kendilerine 25 adet Kovid-19 reçetesi geldiğini ve Samsun’un maddi zorluklarla karşı karşıya kalacağını ifade iddia etti. Ortaya konulan iddiayı teyit amaçlı kendisine sormak istediğimiz Türk Eczacılar Birliği’ne (TEB) 7. Bölge Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan’a defalarca aramamıza rağmen ulaşılamadı.

 

 

SAMSUN’DA VAKA SAYILARINDA ARTIŞ

 

Yeni tip korona virüsü (Kovid-19) pandemisi Türkiye’de tekrar etkisini göstermeye başladı. Vakalardaki artış son dönemde dikkatlerden kaçmıyor. Bu bağlamda Samsun’da da vaka sayılarında artış yaşanıyor. Kentte çoğu zaman yasaklara uyulmadığı, önlemlerin başında gelen sosyal mesafe ve maske uyarılarının hiçe sayıldığı da gözlemleniyor.

 

DÜĞÜN VE TAZİYE EVLERİ İDDİALARI

 

Zaman zaman ‘İkinci dalga’ paniğinin oluştuğu kentte, toplumsal alanların yanı sıra sosyal medya platformlarında pek çok vatandaş virüsle ilgili birbirinden çarpıcı iddialar ortaya koyuyor. Samsun’da gerek düğün törenleri gerekse taziye evleriyle ilgili pandemi iddiaları çalkalanıyor. 

 

ECZANE ÇALIŞANLARINDAN BİR İDDİA DAHA

 

Önceki gün bu iddialardan biri de kentte hizmet veren bir eczane çalışanlarından geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan eczane çalışanları, “Samsun’da nöbetçi eczaneyiz en az 25 Covid 19 + reçetesi geldi. Samsun ve üke yakında maddi zorluklarla karşı karşıya kalacak. Sınıfta kaldık geçmiş olsun” iddiasını ortaya koydu. Söz konusu paylaşım çok sayıda kullanıcıdan etkileşim aldı.

 

 

SAMSUN ECZACI ODASI’NA ULAŞILMIYOR

 

Konuyla ilgili sorumluluk bölgesi bulunan Samsun’da ortaya konulan iddianın gerçekliğini sormak üzere kendisini aradığımız Türk Eczacılar Birliği’ne (TEB) 7. Bölge Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, sessize gömüldü. Halkı bilgilendirme amacıyla teyide muhtaç bilgiyi doğrulayarak kendisini defalarca aramamıza rağmen oda başkanı Karacan’a ulaşım sağlanamadı. 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow