Samsun bilgin olsun: Yine kapalısın

Samsun bilgin olsun: Yine kapalısın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı kabine toplantısının ardından Samsun için kötü haberi duyurdu. Çok riskli grupta yer alan Samsun’da pazar günü sokağa çıkma yasağı devam edecek, kafe ve restoranlar ise açılmayacak

Dikkatini çekebilir: Samsun'da sıradan Pazartesi: Sosyal mesafe yine sıfır

İŞTE ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI YENİ KARARLAR

-Hafta sonu kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

-Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek. Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek.

-İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretim açılacak. Orta ve düşük riskli bölgelerde orta, ilkokul, liselerdeki eğitim başlayacak.

-Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

-Restoran, lokanta ve kafeterya gibi yerler çok yüksek iller dışında sabah 7 akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürülecek.

-Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler, düşük ve orta riskli illerimizde, sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecek.

-Sokağa çıkma saatleri 65 yaş üstü, 21 yaş altı için orta ve düşükte kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek yerlerde çıkma süreleri arttırılacak.

-Sivil toplum kuruluşları, kooperatifler vb. kuruluşlar düşük, orta, yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacak.

-Düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek.

- 81 vilayetimiz düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek risk turuncu ve çok yüksek riskli kırmızı olarak illere ayrıldı. Her hafta risk durumuna göre illerimiz değerlendirilecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow