Samsun 30 Ağustos rezaleti: Büyükşehir Belediyesi 'Palyaço Gösterisi' düzenliyor

Samsun 30 Ağustos rezaleti: Büyükşehir Belediyesi 'Palyaço Gösterisi' düzenliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın organizesinde bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenleyeceği şenlik, vatandaştan tepki alıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştireceği '1. Dondurma Şenliği'nin içeriğine tepki yağıyor.

PALYAÇO GÖSTERİSİ OLACAK
Dondurmanın ham maddesi olan manda sütü ve salep üreticilerinin de davet edildiği şenlikte Türkiye İdareci ve Bürokratlar Birliği’nin katkılarıyla mendil kapmaca, torba yarışı, yumurta yarışı, ip atlama, yakan top, dama oyunu, topaç ve halat gibi Geleneksel Türk Çocuk Oyunları, bilek güreşi müsabakası, Yıldız Gençlik Derneği ise okçuluk gösterileri gerçekleştirecek. Çocuk Şenliği etkinliği ile de çocuk oyunları, palyaço gösterileri ve dondurma sunum şovları yapılacak.

KONSER DE VERİLECEK
Açık Sahne Yaz Etkinlikleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı özel programı kapsamındaki “Dondurma Şenliği”, Çobanlı İskelesi Açık Sahne Etkinlik Alanı’nda 12.00-19.00 saatleri arasında düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da katılımcılara konser verecek.

HATAYI DÜZELTİN ÇAĞRISI
30 Ağustos'un önemine dikkati çeken vatandaşlar, 'Palyaço Gösterisi'ni saygısızlık olarak nitelendiriyor. Belediye yönetimine ve organizasyonu hazırlayanlara ciddi tepki gösteren Samsunlular, organizasyondan 'Palyaço Gösterisi'nin çıkartılması için görev çağrısı yapıyor. Organizasyona sosyal medyadan tepki yağıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow