Şahin Dağları'na vurulan sondajlar çeşmeleri kuruttu: Köylü isyanda

Şahin Dağları'na vurulan sondajlar çeşmeleri kuruttu: Köylü isyanda

diyekonustu.comKanadalı maden firması Eldorado Gold Corporation’ın Türkiye uzantısı TÜPRAG Metal Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Samsun’un Kavak ve Havza ilçe sınırları arasında yer alan Şahin Dağları’nda yaptığı altın madeni arama çalışmalarında doğa yok edilmeye devam ediyor. Sondaj bölgelerine ulaşım için bölgedeki binlerce ağaç kesilirken, her biri 450 metre derinliğinde toplam 462 sondaj noktası açılacağı biliniyor. Çalışmalar esnasında onbinlerce ağacın kesileceği tahmin ediliyor. Kanadalı şirket, bölgede şimdiye kadar yüzlerce dönüm ormanlık alanı talan etti. 

 

 

 462 SONDAJ KUYUSU AÇILACAK 

Şahin Dağları’nda Kanada uzantılı şirketin açtığı sondaj bölgelerine ulaşım için, bölgedeki binlerce ağaç kesilirken, her biri 450 metre derinliğinde toplam 462 sondaj noktası açılacağı biliniyor. Kanadalı şirket bölgede şimdiye kadar, 8 sondaj kuyusu açtı.

 

 

 

YÖRE HALKI: SULARIMIZ ÇEKİLDİ

 

Şirketin sondaj çalışmalarını gerçekleştirdiği bölgede yaşayan vatandaşlar isyan ediyor. Bölgede yapılan sondaj çalışmalarında köylerideki suların çekildiğini söyleyen yöre halkı, Kanadalı şirkete isyan ediyor. Vatandaşlar, yetkililere görev ve yardım çağrısında bulunuyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow