Sağlıkçılar ‘Samsun İçin Çal’dı

Sağlıkçılar ‘Samsun İçin Çal’dı

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun’da, Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği’nin (OKSAT) öncülüğünde biraraya gelen müzisyen ruhlu sağlık çalışanları, 13 hafta süren ortak bir projeye imza attılar. Koronavirüsüyle mücadelede en ön cephede rol oynayan sağlıkçılar, pandeminin yorduğu toplumu, şehri ve de meslektaşlarını desteklemek için, ‘Samsun İçin Çal’ adlı şarkı projelerini hayata geçirdi.

HER DALDAN SAĞLIKÇI YER ALDI
Yeni kurulan Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği’nin (OKSAT) bünyesinde oluşturulan OKSAT Sanat Topluluğu’nca hayata geçirilen proje ile Onur Anıtı, Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Müzesi, Taşhan (Kavak-Çakallı), Şahinkaya Kanyonu (Vezirköprü), Samsun 19 Mayıs Stradyumu, Batıpark, Ambarköy (Ladik), Tarihi Çarşamba Köprüsü (Çarşamba), Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Göleti, Kabaceviz Şelalesi’nin (Çarşamba) tanıtımı yapıldı.


Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği (OKSAT) Başkanı Doç. Dr. Umut Tuncel

SÖZ VE MÜZİK BAŞKAN TUNCEL’E AİT
Kentin tarihi, doğal ve kültürel bölgelerinde çekilen klipte genel cerrah, doktor, kadın doğum uzmanı, diş hekimi, aile hekimi, plastik ve estetik cerrah, psikolog, medikal estetik uzmanı, anestezi teknikeri, nöroloji uzmanı, tıbbi sekreter, hemşire ve öğrenci yer aldı. Söz ve müziği Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Umut Tuncel’e ait olan ‘Bahçeye Diktim Fındık’ adlı parçanın derlemesini Ümit Bekizağa, düzenlemesini Samet Kıyak, klibin yönetmenliğini ise Alihan Aktürk yaptı.

TUNCEL: SAMSUN’A SES GETİRECEK BİR HATIRA BIRAKTIK
Projeyle ilgili açıklama yapan Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği (OKSAT) Başkanı Doç. Dr. Umut Tuncel, “Samsun’umuz için müzisyen ruhlu sağlık çalışanları olarak bir süre önce bir araya geldik. Yaklaşık 13 hafta süren mesaimizi tamamlayarak bir eser ortaya koyduk. Doğrusu pandeminin yorduğu toplumu, şehri ve sağlık çalışanlarını böyle bir proje ile desteklemek, şehrimizi tanıtmak, bir araya gelmek başlıca tümel ve kamusal amaçlarımızdandı. Projemizi başarıyla tamamladık. Bu proje ile Tüm sağlık emekçilerine ve Samsun’a, ses getirecek bir hatıra bıraktığımızı düşünüyorum. Artık takdir teşekkürden ziyade, bu emeğe omuz vermenizi bekliyorum. Umarım bizim projemiz yeni çalışmalar için de tetikleyici olacaktır” diye konuştu.

İŞTE O PROJE:

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow